Sosyal Medya

Instagram Hesabı Nasıl Silinir ya da Kapatılır? 2022!

Instagram Hesabı Nasıl Silinir ya da Kapatılır?

Instagram Hesabı Nasıl Silinir ya da Kapatılır? İnternette en çok kullanıcıların arattığı sorulardan birisi olan Instagram hesabı nasıl silinir ya da kapatılır? İşte detaylar.

Popülaritesini kaybetmeyen günden güne kullanıcı artan sosyal medya platformu Instagram’a kayıt olanların yanı sıra hesaplarını kapatmak isteyen bir çok kullanıcısı da bulunmakta. Sosyal paylaşım platformu olan Instagram’ da hesabınızı nasıl kapatacağınızı ya da sileceğinizi bilmiyorsanız vereceğimiz adımlar işinize yarayacaktır.

Instagram Hesabı Nasıl Silinir ya da Kapatılır
Instagram Hesabı Nasıl Silinir ya da Kapatılır?

Kullanıcıları artarken, uygulamadan artık sıkılan ve hesabını silmek ya da dondurmak isteyen kesimi de artmaya başlıyor. Öncelikle hesap dondurmak ve hesabı kapatmak yani silmek iki farklı yolla yapılabilmekte. Çünkü aynı değil ikisi de ayrı  seçenektir.

Instagram Hesabı Nasıl Silinir(Kapatılır) ?

Eğer hesabınızı kapatmak istiyorsanız mobil uygulamadan bunu yapmanız maalesef gerçekleşmiyor. PC üzerinden tarayıcıya girerek Instagram adresine giderek “Hesap Silme” linki dondurma ya da silme işlemini gerçekleştirebileceksiniz.

Öncelikle hesabınıza giriş yapın. Sonrasında profilinize tıklayıp kullanıcı adının yanında bulunan “Ayarlar” seçeneğine tıklamalısınız. Sol üstte karşınıza çıkacak olan profili düzenle seçeneğine tıklayın. Sayfanın sonunda hesap silme seçeneği bulunacak. Nedeninizi belirttikten sonra şifrenizi yeniden girerek “hesabı kalıcı olarak sil” butonuna   tıkladığınız anda artık hesabınız kalıcı olarak kapanmış olacaktır.

Elbette hesabınızı kapattığınız zaman uygulama üzerinde bütün verileriniz silinecektir. Bunu yerine sonrasında vazgeçme ihtimaline karşın hesabınızı dondurmanız daha mantıklı olacaktır. Eğer dondurduysanız tekrar giriş yapmak istediğinizde en son kullandığınız şifre ve kullanıcı adıyla hesabınızı yeniden aktifleştirebilirsiniz.

Apple Music Replay 2022 Yayınlandı!

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu