İnternet

Pantone Color Institute, 2023 Yılının Rengini Seçti!

Pantone Color Institute, 2023 Yılının Rengini 'Viva Magenta'!

Pantone Color Institute , 2023 Yılının Rengi ‘Viva Magenta’!

Pantone Color Institute, 2023 Yılının Rengini Seçti!

Uluslararası renk otoritesi Pantone Color Institute tarafından 2023 yılının rengi açıklandı. Modadan dekorasyona, sanata ve güzellik sektörüne renk konusunda yön veren Pantone bu yılın rengini “Viva Magenta” olarak açıkladı.

Her yıl sonu bir sonraki senenin trend rengini açıklayan Pantone bu yıl da heyecanla beklenen 2023 yıllı trend rengini  belirledi. Viva Magenta, köklerini kırmızı renkten alan gücü simgelediği bir gölge olarak tanımlanmış. Mutluluk, cesaret ve espriyi içerisinde barındıran bir renk olarak tanımlanmış bu renk pek çok sektöre dokunuşunu yapacak gibi görünüyor.

Her sektöre yön verdiği gibi tasarım ve dijital sektöre de yön veriyor. Önümüzdeki yıl içerisinde çok fazla göreceğimiz şimdiden belli gibi duruyor. Açıklamalara göre canlılık ve tutkuyu yansıtan ‘Viva Magenta’ trendleri ele geçirecek gibi duruyor. Dinamizm doğasında olan bu renk fiziksel gücü yansıttığını kullanıldığı ortamda görenlere verdiği hislerden anlaşılıyor.  Uzmanlar bu rengin ve kullanıldığı alan ya da sektörde  davetkar, sıcak ve samimi bir  hava katacağı konusunda hemfikir.

Bu rengi daha önce pek çok mücevherde görmüştük. Geçmişte pek çok ünlü isimin magenta tonlarında olan aksesuar ve parçalar eşlikçisi olmuştu. Sanat alanında büyüleyici bir duruşa sahip olacağı şüphesiz. Özellikle dijital sanatta büyük bir yer sahip olacağından şüphe duyulmamalı. Bunun ile ilgili örnek vermek gerekirse  Artechouse iş birliği ile ilk eser ortaya çıkarmış oldu .

Instagram Hesabı Nasıl Silinir ya da Kapatılır?

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu