Teknoloji

En iyi 5 çizim programı!

En iyi 5 çizim programı ücretli ve ücretsiz!

En iyi 5 çizim programı nelerdir? Eğer çizim ile ilgileniyorsanız dijital sanata yönelmeyi düşünüyorsanız bu yazımız tam size göre. Bugün kağıt kalem kullanarak ürettiğiniz eserinizi, dijital sanata dönüştürmeye başlamanıza bir basamak olmayı hedefliyoruz.

Platformlar üzerinden erişebileceğiniz en iyi 5 çizim programı, ücretli veya ücretsiz çizim programları listemize başlamadan önce tarzınızı ve ihtiyaçlarınızı gözden geçirerek size uygun olanı belirlemenizi istiyoruz. Bu şekilde yazımızdan daha fazla verim alabilirsiniz. Hadi başlayalım.

En iyi 5 çizim programı

Sanatsal ürünlerinizi dijitalleştirmek istiyorsanız İllüstrasyon, 3D modellemeler ve Grafik Tasarım gibi alanlara ilginiz var ve program bilginiz yoksa sizin için en iyi 5 çizim programı!

1. Adobe Photoshop CC

Yaratıcılığınızı sergilemek, grafik tasarım ürünleri ve dijital sanatınızı gerçekleştirebileceğiniz en iyi programlardan ,ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayabilecek bir program olarak sizi tatmin edebilecek en başarılısı olduğunu söylemememiz yanlış olmayacaktır. En iyisi olmasının yanı sıra en eskisi olması gibi bir özelliği de bulunmakta. Yani dijital sanatların geliştiği bu döneme çıkarıldığı yıldan bu zaman kadar o da teknoloji ile beraber gelişti ve bütün ihtiyaçlara cevap verebilecek şekilde güncellenerek son halini aldı. Adobe Photoshop‘ta çizim yapmak için ihtiyaç duyabileceğiniz bütün araçlara program içerisinde sahipsiniz.

Diyelim ki bir proje üzerinde çalışıyorsunuz. Projenize uygun fırça ve teknik bu programda uygulanabilmekte fırça boyutunu ve hassasiyetini dahi ayarlayabiliyorsunuz. Eğer bir hata yaptıysanız bunu geri alabilir ve kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Üstelik sadece sanatsal çalışmaları değil fotoğraf düzenleme işlerinizi de bu program üzerinden halledebilirsiniz. Çalışmalarınızı bir çizim tablet bağlayarak gerçekleştirmenize olanak sağlar.

Bu program tam ücretli bir sürüm olarak hem Windows hem de Mac’ te kullanılabiliyor.

En iyi 5 çizim programı nelerdir?
En iyi 5 çizim programı nelerdir?

2.Microsoft Paint 3D

Paint 3D, Microsoft Paint grafik ve 3D modelleme uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. View 10, Windows Mixed Reality, Hologramlar ve 3D Builder ile birlikte Windows 10 Creators Update ile sunulan veya geliştirilen birkaç 3D modelleme ve baskı uygulamasından biri olarak anlatabiliriz. 3D modelleme için en iyi uygulamalardan biridir. Dijital çizime yeni geçtiyseniz kolay arayüzü ve araçları ile önerilebilecek programlardan biridir.

3.CorelDRAW

Vektörel illüstrasyon, sayfa düzeni tasarımı ve tipografi gibi daha fazlasının yapımına imkan sağlayan profesyonel bir grafik tasarım uygulaması olarak karşımıza çıkmaktadır. Her platforma özel olarak sürüme sahip olan bu program araç olarak hangi cihazı kullanırsanız kullanın cihazının tüm potansiyeline uygun olarak tasarımınızı ortaya çıkarabileceksiniz. Belgeleri baskıya hazırladığınız zaman (pdf, jpeg ve eps gibi) farklı formatlarda renk tutarlığı sağlar.

4. Leonardo

15 günlük ücretsiz sürümüyle denemenizi tavsiye edeceğimiz bir diğer program ise Windows için güçlü bir eskiz ve çizim programı olarak sunabileceğimiz “Leonardo”. Program içerisinde sunduğu çeşitli fırça seçenekleri güçlü perspektif araçları ile görsel olarak çarpıcı ve mükemmel işler çıkarmanıza olanak sağlıyor.

5.Adobe Illustrator

Adobe Creative ile hayatımıza giren Adobe Illustrator vektör görüntüleri oluşturmak ve düzenlemek üzerine kullanılan, tasarımcılar tarafından dünyanın en kullanışlı çizim programı olarak dile getirilmektedir. Logo tasarımı için sahip olduğu araçlar ve fırçalar ile mükemmel sonuca ulaşmanızı sağlamaktadır. Size sunacağı tek hizmet elbette ki bununla sınırlı değil. Pazarlama kampanyalarınız için de bu programı kullanabilirsiniz.

En iyi 5 Çizim Programı, örneklerimizi verdik ancak sadece bu programlar ile kendinizi sınırlandırmamalısınız. Piyasa içerisinde teknoloji ile birlikte gelişen daha farklı uygulamalar olduğunu her zaman aklınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz. Dijital sanata olan ilginizi kaybetmemeniz ve gelişen dünyaya ayak uydurmanızı temenni ediyoruz.

Pantone Color Institute, 2023 Yılının Rengini Seçti!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu