İnternet

Snapchat’in Masaüstü Sürümü: Snapchat for Web!

Kullanıcıların birbirine anlık olarak mesaj, fotoğraf veya video göndermesine olanak sağlayan Snapchat, bir süredir gündeme gelmiyordu. Özellikle Instagram’ın popülerleşmesinden sonra, uygulamanın eski popülerliği pek kalmadı. Şirket tekrar gündeme geldiği, yeni sürümünü kullanıcılara sundu.

Şirket zaten, WhatsApp Web’e benzer bir sürümü hayata geçireceğinden bahsetmişti. Geçtiğimiz aydan beri beta sürümde olan Snapchat for Web, sonunda tüm kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Masaüstü sürümü ilk çıktığında, yalnızca Snapchat+ kullanıcılarına belirli bir ücret karşılığında hizmet veriyordu. Yurt dışında, 3.99 dolar gibi cüzi bir fiyat karşılığında, attığınız snaplere bakan kişilerin kaç kez görüntülediğini ve yakın arkadaşlarınızı başa sabitleme gibi minik hizmetler sunuyordu.

Snapchat Masaüstü
Masaüstü

Snapchat for Web sonunda tüm kullanıcılara ulaştı.

Birkaç gün önce tüm kullanıcılara erişimin açıldığı masaüstü sürümde, WhatsApp Web gibi arkadaşlarınız ile sohbet edebiliyor hatta sesli ve görüntülü aramalar gerçekleştirebiliyorsunuz.

Diğer tüm birden fazla cihazda entegre çalışan uygulamalar gibi, sohbet mesajlarınız senkronize bir şekilde çalışacak. Böylelikle, mobil uygulama üzerinden gerçekleştirdiğiniz sohbeti, web sürümden de takip edebilir ve görüntüleyebilirsiniz.

Her ne kadar popülerliğini kaybettiğini söylesek de, hala birçok genç nüfus ağırlıklı kullanıcısı bulunuyor. Uygulama, özellikle ABD’de hala çok kullanılıyor.

Snapchat for Web‘in şu an için ne kadar kullanışlı olduğu konusunda bir şey diyemesek de, daha birçok geliştirme yapması gerekiyor gibi duruyor. Çünkü, kendimize benzettiğimiz kişisel bitmoji tasarımı ve farklı uygulamalarda saatlerimizi öldürdüğümüz ”keşfet” kısmı bu sürümde henüz mevcut değil.

Mobil erişim olanağı daha düşük olduğu durumlar ve ülkeler göze alındığında, bence her uygulamanın web sürümü tasarımı bulunması gerekiyor. Masaüstü sürüm için, buradan linke tıklayıp kullanıcı bilgilerini girdikten sonra, mobil uygulamaya gelen bildirime onay vererek kullanmaya başlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu