MobilYazılım Dilleri

Apple iOS 17 ile Denetim Merkezinde Yenilik Yapacak!

Apple iOS 17 ile yapacağı değişimlerden en dikkat çekeni denetim merkezinde yeniliğe gidecek olması.

Apple iOS 17 ile Denetim Merkezinde Yenilik Yapacak! Peki başka neler olacak? Gelin beraber inceleyelim.

Teknolojinin en çok kazananlarından üretici ve geliştirici Apple şirketi iOS 17  ile ilgili ilk bilgileri WWDC 2023‘te açıklamaya hazırlandığını duyurdu. Hal bu olunca gelecek olan iOS 17’de kullanıcıları nelerin beklediği ile ilgili sızıntılar da belirli aralıklarla çıkmaya devam ediyor. Bu sızıntı bilgilerin en yenisi ise iOS 17 yenilenmiş bir Denetim Merkezi ile kullanıcıların hizmetine sunulacak.

Apple iOS 17 ile Denetim Merkezinde Yenilik!

Apple tarihinde yazılım güncellemesinde Denetim Merkezini kullanıcılarına ilk olarak iOS 7 ile tanıtmıştı. Denetim Merkezi üzerinden kablosuz, hücresel, Bluetooth ayarları, medya kontrolleri ve bazı yerel uygulamaların kısa yollarına erişmek mümkün oluyor. Cupertino merkezli Apple iOS 17’de Denetim Merkezini tamamen yenileyeceği şu sıralar konuşulmaya başladı. Yeni Denetim Merkezi ile kullanıcıları ne gibi değişikliklerin beklediği henüz açıklanmasa da bu haber Apple kullanıcıları tarafından heyecanla beklenmeye başlandı.

Ayrıca bu yeniliğin Apple kullanıcılarına daha fazla kişiselleştirebilme imkanı sunacağı oldukça muhtemel olduğunu söyleyebiliriz. Şu an kullanılan Denetim Merkezinden bazı unsurlar yenilenebiliyorken, kullanıcılar verili seçenekler üzerinden fazladan kısa yolları ekleme şansına sahip oluyorlar.

Apple iOS 17

Bahsi geçen yenilenme iddiası eğer gerçekleşirse Apple 2017’de çıkarmış olduğu iOS 11 sonrası Kontrol Merkezi’ni ilk defa kullanıcıları için güncellemiş olacağını belirtelim. 2017’de gelen yenilik iPhone X adlı model için yapılmış ve X modeli için Denetim Merkezi ekranın tamamını kaplayan bir menü halinde hazırlanmıştı.

İddiayı yayınlayan kaynağın güvenilirliği konusunda elbette şüpheler olsa da daha önce iPhone 14 Pro ve Dynamic Island hakkında yaptığı sızıntılarda iki de iki yaptığının altını çizelim. 2017’de pek çok yenilik için çalışmalar yapılmış olsa da bazıları gerçekleşmiş bazıları gerçekleşmemişti. Şirket mühendislerinin genel olarak önceliği  kullanıcıların talepleri oluyor.

Yayılan bir kaç söylentiye göre Apple iOS 17 ve iPadOS 17 ile beraber iPhone 8, iPhone  ve birinci nesil iPad Pro gibi modeller için güncelleme desteği sunmayı bırakacak. Şirket yeni sistemleri, yeni cihazları yani kısaca pek çok yeniliği WWDC 2023 etkinliğinde sunacak ve bu etkinlik için belirlenen tarih 5 Haziran günü olarak duyuruldu.

Realme Narzo N55 Tanıtımı Ne Zaman?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu