Mobil

iOS 17 Güncellemesi ile Bir Yeni Özellik Daha!

iOS 17 Güncellemesi ile gelecek özelliklerinden biri daha açıklandı.

iOS 17 Güncellemesi ile hangi özellikler gelecek? İşte detaylar!

Teknoloji çağına ayak uydururken yenilikler konusunda her geçen gün farklı bir bilgi ile karşılaşıyoruz. iOS işletim sistemine sahip cihazları kullanan kullanıcılar için ise önümüzdeki ay tanıtılması beklenen iOS 17 ile ilgili yeni bir sızıntı bilgi paylaşıldı.

Daha önceki sürümlerinde bulunmayan bu özellik ise navigasyonun kilit ekranına gelecek olması. Sosyal medya platformlarında biri olan Twitter üzerinden paylaşılan bilgiye göre Apple, Haritalar uygulaması için navigasyonu doğrudan kilit ekranında  görmemize yarayacak yeni “Canlı Etkinlikler” özelliği üzerinde çalışmalarını tamamlamak üzere.

iOS 17 Güncellemesi
iOS 17 Güncellemesi temsili görsel resmi web sitesinden alınmıştır.

iOS 17 Güncellemesi ile Navigasyon Kilit Ekranında Olacak!

Twitter da paylaşılan bilgiye göre geliştirilen yeni kilit ekranı özelliği iOS 17 ile kullanıcılara sunulacak. Paylaşılan tweet yalnızca bilgi üzerine değil görsel kaynakta içermekte. Canlı Etkinlikler özelliği ilk önce geçen yıl iOS 16 ile kullanıcıların deneyimine sunulmuştu. Canlı Etkinlikleri tanımlamak gerekirse bir uygulamanın en güncel verilerini kilit ekranında ve Dinamik Ada bölümünde görüntülenmesi hedefi denilebilir.

Ayrıca bu özellik haritanın canlı kısmında, cihaz kilidi açılırken bir sorun yaşanmaması için test ediliyor. Yani kullanıcının deneyimini arttırmak üzere bir özellik olması en temel çaba dememiz yanlış olamayacaktır. Tüm bunların yanı sıra gelecek olan pek çok özellik bulunuyor ve her biri itina ile testlerden geçiriliyor.

iOS 17 tanıtımının 1 ay sonra gerçekleşmesi planlanan WWDC 2023’te Apple ilk kez resmi açıklamalarını yapacak. Bu açıklamalar sonrasında artık siz teknoloji severler ile birlikte bizde bugüne kadar ortaya atılmış olan iddiaların doğruluğunu görmüş olacağız.

WhatsApp v2.23.8.22 Güncellemesi ve Yenilikler!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu