Donanım ve Elektronik

Apple iPhone 15 Pro’dan Yeni Bilgiler!

Apple iPhone 15 Pro modelinde bahsedilen tuş değişikliğine gidilecek mi?

Apple iPhone 15 Pro’da beklenilen tuş değişikliği olacak mı? İşte detaylar!

Teknolojinin akıllı cihaz öncülerinden Apple‘ın iPhone 15 Pro modelinde dokunmatik olarak yer alacağı söylenen katı butonların yer alacağı haberleri çok uzun bir süredir bulunuyordu. Fakat MacRumors sitesinde yayınlanan bir habere göre, Apple şirketinin iPhone’un fiziksel tuşlarını en az bir yıl daha kullanmayı sürdüreceğini karar kıldıklarını aktarıyor.

Apple iPhone 15 Pro’da beklenilen tuş değişikliği olacak mı?

MacRumors sitesinde yayınlanan, bahsi geçen bu habere göre Apple tedarikçileri arasında bulunan Cirrus Logic tarafından hissedarlara yollanan bir mektupta bu bilgi yer almakta. Mektupta şu ifadeler kullanıldığını görüyoruz “Daha önce gönderilen hissedar mektuplarında bu yılın sonbaharında piyasaya çıkarılması planlanan yeni bir üründen söz etmiştik. Fakat bu ürünün planlanan şekilde piyasaya çıkması beklenmiyor olduğunu söylemeliyiz.”

Apple iPhone 15 Pro

Cirrus Logic şirketinin, Apple’ın “Tapic Engine”  adı verilmiş olan dokunmatik motorunda kullandıkları bileşenlerin üreticileri arasında yerini aldığını belirtelim. Apple iPhone 15 Pro modellerinde katı hal tuşlarına yer vereceğine dair ilk söylentiyi analist Ming-Chi Kuo gerçekleştirmişti.

Apple’ın telefonda bulunan fiziksel ses kontrol ve güç butonunun değiştirilip yerine katı hal tuşlarına geçiş yapacağını belirtmiş olsa da her ihtimale karşın yaşanabilecek teknik sorunlar nedeni ile bu değişikliklerden vazgeçilme ihtimalinin var olduğunun sinyalini vermişti. Şimdilik geçmiş sızıntılar ile beraber bulunan bilgiler bu kadar olsa da resmi açıklamaların gelmesinin de yakın olduğunu belirtelim.

iOS 17 Güncellemesi ile Bir Yeni Özellik Daha!

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu