Yazılım Dilleri

Windows 11 Güncellemesi Çok Etkileyici Olacak!

Windows 11 gelecek olan yeni güncelleme ile görev çubuğunda yenilikler sunacak.

Windows 11 güncellemesi ile görev çubuğu artık daha kullanıcı dostu olacak. İşte Detaylar.

Microsoft yayınlayacağı yeni güncelleme ile kullanıcıların hata veren uygulamalarını hızlıca kapatmasını sağlamak amacıyla Windows 11’e “Çıkmaya Zorla” seçeneği ekleyeceğini duyurdu.  Microsoft’un kullanıcı deneyimini iyileştirmek üzere bu özelliği işletim sistemine eklemekte kararlı görünüyor. Bu özellik kullanıcıların hata veren veya çöken uygulamalarını hızlı bir şekilde sonlandırabilmesine olanak tanıyacak.

Windows 11 güncellemesi ile yeni çözümler!

Gelecek olan “Çıkmaya Zorla” butonu ile kullanıcılar hata veren veya çöken uygulamalarını hızlı bir şekilde kapatabilmek için “Görev Yöneticisine” girmeden gerçekleştirebilecekler. Bahsi geçen özellik ilk kez Windows 11’in bazı erken test sürümlerinde kullanıcıların karşısına çıktı. Microsoft şirketi yakın zamanda bu özelliğin tüm kullanıcılar için ekleneceğini onayladı. Çıkmaya Zorla özelliği gelecek güncellemede olan sadece tek bir özellik.

Windows 11 Güncellemesi Çok Etkileyici Olacak!

Diğer özelliklere değinmek gerekirse şirket RAR, Tar, 7-zip, gz arşivleri için yerel desteğin yanı sıra Windows Copilot AI asistanı ve geliştiriciler için özel bir Dev Home da ekleyeceğini duyurdu. Hal böyle olunca pek çok kullanıcı bu yenilenme için heyecanla beklemeye başlamıştı. Bunun üzerine Microsoft görev çubuğu iyileştirmesini içeren yeni bir test sürümü yayınladı. Test sürümünde yer alan “Birleştirme modu” ile görev çubuğunda etiketler aracılığıyla görüntülenebilir hale geldi.

Tüm bunların yanı sıra yeni sürümde, kullanıcıların uygulamaları, ayarları ve hatta Wi-fi ağları için şifreleri ve kimlik bilgilerini yeni bir bilgisayara geçildiğinde çok daha kolay bir şekilde aktarabilmesini sağlayacak yedekleme ve geri yükleme özelliklerini de içerisinde barındırmakta. Bahsettiğimiz tüm bu özellikler önümüzdeki aylarda tüm Windows 11 kullanıcılarına sunulacağı düşünülmekte.

Google Chrome 113, Hız Canavarı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu