Geliştirmeler

Google Chrome 113, Hız Canavarı!

Google Chrome 113 için kollarını sıvadı.

Google Chrome 113, Hız Canavarı! İşte detaylar.

Chrome 113 için kollarını sıvayan Google, popüler tarayıcı için çalışmalarını hızlandırdı. Chrome 113 yeni güncellemesi ile tam bir hız canavarı olacak. Tarayıcı hakkındaki detaylara gelin birlikte bakalım. Chrome 113 ile Google, hız canavarı olmaya hedefliyor. Tartışmasız tarayıcı pazarının lideri olan Google, araştırmalara göre 66,13’lük bir pazar payına sahiptir. Google bu pazarda 11,87’lik pazar payına sahip en yakın rakibi Safari’nin çok önündedir. Her sektörde olduğu gibi rekabet firmalara yarar sağlar ve rehaveti önler. Böylece Chrome dahil tüm tarayıcılar, kullanıcılar için performans iyileştirmeleri ve yeni özellikler üzerinde çalışmaya ve güncellemeye  devam etmektedir.

Google Chrome 113’ün Yeni Özellikleri Neler?

Google’ın Chrome 113 güncellemesi yakın zamanda şirket tarafından piyasaya sürülmüştü. Popüler arama motoru için büyük bir güncelleme olan Google Chrome 113, video konferans, varsayılan Web GPU ve diğer çeşitli iyileştirmeler için daha hızlı AV1 video kodlaması sunmakta olduğunu belirtelim. Yeni Google Chrome 113 güncellemesine, 15 ek güvenlik düzeltmesi de dahil oluyor. Yeni güncelleme, Linux, macOS ve Windows platformlarında kullanıma açıldı.

Google Chrome 113

Google Chrome 113, CPU tabanlı AV1 video kodlamasını önemli ölçüde hızlandıran libaom 3.6 sürümünü entegre ettiği görülüyor. Bu güncelleme ile daha hızlı ve daha verimli video konferans görüşmeleri sağlayabilmek mümkün olacak. Böylece güncelleme tüm WebRTC uygulamalarına fayda sağlayacağı aktarılıyor. Google Meet, AV1 video kalitesini 40 kbps’ye kadar test ettiğini aktardı.

Düşük bant genişliği durumlarında bile kullanım potansiyeli onandı. Ayrıca 113 sürümü, CSS taşma satır içi ve taşma bloğu medya özelliklerinin yanı sıra CSS medya özelliğine yönelik bir güncelleme daha sunuyor. Yani birden çok nokta arasında doğrusal enterpolasyona izin veren bir doğrusal hareket hızı işlevi eklemiş.

Tüm bunların yanı sıra Chrome 113’ün piyasaya sürülmesinin ardından kullanıcılar daha hızlı ve daha verimli video konferans görüşmeleri sağlayabiliyor olacak. Kullanıcılar Web GPU’nun varsayılan olarak etkinleştirilmesi ile de gelişmiş 3D grafik performansı da artık elde edebilecek.

Windows 11 Fotoğraflar Uygulamasına Yeni Özellikler Gelecek!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu