Geliştirmeler

UI Tasarım Programları Nedir? 2022 Yılının En Çok Tercih Edilen UI Tasarım Programlar!

2022 yılı en popüler UI temel tasarım programları nelerdir?

2022 yılı en popüler UI tasarım programları nelerdir? Bu yıl en çok kullanılan araçlar hangileri gelin beraber inceleyelim!

UI tasarım programları nelerdir? Kullanıcı Arayüz Tasarımı (UI – User Interface) Nedir?

UI tasarım programları nedir? UI, kullanıcı arayüz tasarımı anlamına gelir. Kullanmakta olduğunuz telefonun ekranında bulunan her şey bir arayüz tasarımı örneği olarak verilebilir. İkonların yerleri, renkleri ve büyüklüğü tasarımcının verdiği kararlar sonucu uygulanır. Arayüz tasarımının web sitelerindeki karşılığı ise resimler, butonlar, çizgiler, renkler, sayfa yapısı ve boşluklar gibi tüm grafik elemanlardan oluşan görsel tasarım bütünüdür.

UI Tasarım Programları
UI Tasarım Programları

Mükemmel UI tasarımı, kullanıcıların bir uygulama veya cihaz kullanırken sorunsuz ve keyifli bir deneyim yaşamasını sağlamanın anahtarlarının temelidir. Bunu göz önünde bulundurarak, UI tasarımcılarının ellerinde bulunan en iyi geliştirme araçlarına sahip olmaları hayati önem taşır. Piyasada pek çok farklı araç bulunduğundan, size uygun doğru yazılımı bulmak bazen zor olabilir. Bu yüzden bu yıl UI Tasarımcılarının en çok kullandığı bir kaç uygulamadan bahsedeceğiz.

UI tasarım programları nelerdir?

UI tasarımı yapmanız için bu yıl kullanımı en çok tercih edilen araçlar nelerdir ?Gelin inceleyelim.

Adobe XD

UI tasarım aracı olan Adobe XD, kullanıcıların web, uygulama ve marka tasarımlarının prototipini oluşturmasına olanak tanıyan bir araçtır. Program, nesne derinliğini ve perspektifini simüle etmeye olanak tanıyan 3D dönüşümler gibi bir dizi etkileyici tasarım özelliğinin yanı sıra, çalışmanıza sesle etkinleştirilen özellikleri dahil edebilmeniz için ses prototipleme aracınıda sunuyor.

Figma

Figma, bir başka tarayıcı tabanlı UI aracıdır. Etkileyici yaratıcı özellikleri daha gelişmiş ve kolaylaştırılmış bir iş akışıyla bir araya getirmeyi amaçlayan uçtan uca bir tasarım platformu olarak karşımıza çıkıyor. Web tasarımının geleceğini düşünerek oluşturulmuş olan bu program, herhangi bir yönde çizim yapmanızı sağlayan modern bir vektör kalem aracı, saatler, pasta grafikler oluşturabilmeniz için bir çok tool , başka hiçbir yerde bulamayacağınız tasarım bileşenlerine sahiptir. Figma, 3 adede kadar Figma dosyası ve sınırsız ortak çalışma üzerine iyi bir ücretsiz plan sunmakta. Sınırsız Figma dosyası içeren Profesyonel seçeneğine editler için, aylık ödeme ile kullanım imkanı sunmakta.

Sketch

Yeni başlayanlar için en popüler UI Tasarım programlarından biridir. İstediğiniz her şeyi yaratabilmeniz için basit bir arayüze sahiptir. Sketch Uygulaması, gerçek zamanlı geri bildirim paylaşmanıza ve geliştiricilere kolay aktarım yapmanıza olanak tanıyan platformlar arası araçlarla toplu tasarımı mümkün kılmak için tasarlanmıştır. Yani yazılımcı ve arayüz tasarımcısına birlikte çalışma olanağı sağlamakta.

VPN nasıl kullanılır? VPN nasıl kurulur?

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu