Geliştirmeler

iPhone Kablosuz Şarj Patentini Aldı! iPhone 15 ailesinde gelebilir!

iPhone Kablosuz Şarj Patentini, Apple Aldı! Peki Bize Neler Sunuyor Olacak?

iPhone Kablosuz Şarj Patentini, Apple Aldı! Peki Bize Neler Sunuyor Olacak? Teknoloji devlerinin başında gelen Apple, bir süredir yayılan söylentiler sonrasında ters kablosuz şarj özelliği için yeni bir patent başvurusu yapmış. Apple için her şey yolunda giderse iPhone 15 ile görmemiz mümkün.

Günümüzde pek çok marka, başta Android akıllı telefon üreticileri, kablosuz şarjı destekliyor olan cihazları ve hatta bunu destekleyen diğer cihazların şarj edilmesi için dahi ters kablosuz şarj özelliği sunuyordu. Bu teknolojiden  iOS ailesi uzun zamandır yoksun kalmıştı dememiz yanlış olmaz.

Çünkü daha önce üretilen şarj cihazları düzün çalışmadığı için kullanıcılardan olumsuz eleştiriler almıştı. Başarısız bir deneme yaşandı. Bu süreç sonrasında da Apple iPhone modellerine bu cihazları getirmeyi planlıyordu. Sonunda patent başvurusu Apple tarafından yapıldığı duyuruldu.

iPhone Kablosuz Şarj, iPhone 15 ile gelebilir!

Öncelikle bu konu hakkında 2020 yılında FCC’ye başvuran şirket sonrasında iddiaları yalanlayarak bu özelliğin yakın vadede mümkün olmayacağını aktarmışlardı. Fakat bugünlerde ABD Patent ve Ticaret Ofisi tarafından yayınlanan yeni bir patent sonrası Apple’ın bu yönde çalışmaya devam ettiği anlaşıldı.

Yeni paylaşılan patente göre, üzerinde çalışılan bu versiyon için mıknatıs manyetik bir hizalama sistemi ile tasarlanması planlanıyor. Kullanıcıların da bildiği üzere kablosuz şarj destekli cihazlar, şarj yüzeyinin düzgün temas etmemesi sonucunda iyi bir performans gösteremiyor.

Bu gibi sorunların oluşmaması için Apple patent başvurusu yaptığı cihazda MagSafe sisteminde karşımıza çıkan ve cihazları hizada tutabilen manyetik bir düzenek ile çözümlemeyi planlıyor. Apple, iPhone kablosuz şarj cihazları eğer başarılı bir sonuç alırsa iPhone 15 ile birlikte gelmesi tahmin ediliyor.

Poco C50 Ne Zaman Çıkıyor?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu