Yeni Teknolojiler

Xiaomi, Mijia Akıllı Balık Akvaryum’ unu Tanıttı! 2023’te kullanıma açık olacak!

Xiaomi, Mijia Akıllı Balık Akvaryum' u 2023'te kullanımda olacağını duyurdu!

Xiaomi Çinli teknoloji devi, Mijia Akıllı Balık Akvaryum’ unu Tanıttı. Yeni akıllı akvaryum, 2023 yılında 349 yuan (döviz kuru üzerinden yaklaşık 47 avro) fiyatla kitle fonlamasına gireceği açıklandı.

Mijia Akıllı Balık Akvaryum’u, balıkları otomatik olarak besleyebilen bir tür yeni akıllı akvaryumdur. Mijia Akıllı Balık Akvaryum’ u, su pompası, aydınlatma, güç kaynağı, tank, filtreleme sistemi ve sıcaklık sensörünü entegre edilmiş, 16:9 geniş ekran oranında bir tasarıma sahip. Kullanımı pratik olarak tasarlanmış. Montajlı bir kurulum içermemekle beraber kullanıma hazır bir şekilde satılması planlanıyor. Ayrıca bu akvaryum, %91,3 ultra yüksek ışık geçirgenliğine sahip beş katmanlı ultra şeffaf UHA dereceli cam ile tasarlanmış olduğu bilgisi açıklananlar arasında yer alıyor.

Xiaomi, Mijia Akıllı Balık Akvaryum’unu Tanıttı!

Akvaryum toplam 5 parçadan oluşan profesyonel tasarlanmış bölmeli bir modül sistemine sahip olarak ayarlanmış. İçerisinde kendi kendini temizleyebilmesini sağlayan patentli tıkanmayı önleyici su pompasına sahip. Su pompası, yüksek hızlı fırçasız bir motorla donatılmış ve resmi açıklamaya göre yabani otları, yosunları ve diğer yabancı maddeleri etkili bir şekilde kesebilen 2 kafalı döner paslanmaz çelik kesme bıçağına sahip. Hatta tanıtımda “Suyunun 6 ay boyunca temizlenmesi gerek duymayacaksınız” gibi bir bilgi de paylaşılmış bulunuyor.

Bu Akıllı Balık Tankı’ nın bir diğer özelliğiyse, kullanıcının suyu sık sık değiştirmek zorunda kalmamasının yanı sıra, yan emiş pompası aracılığıyla su pompası modülünden depodaki suyu çok kolay bir şekilde tahliye edebilmesi sağlanmış.

Su bitkilerinin ışık modu, 450nm dalga boyuna sahip derin mavi ışığa ve 640nm dalga boyuna sahip koyu kırmızı ışığa sahip. Kullanıcılar, bitki büyümesine dayalı olarak Mijia uygulaması aracılığıyla aydınlatma süresini özelleştirebilecekler.

Son olarak, akıllı kısmına gelince sadece yukarıdakiler değil, onu akıllı yapan şeye gelince, akvaryum, balık besleme yönetimi için Mijia uygulamasının uzaktan kontrolünü destekleyebilecek şekilde ayarlanmış. Onları ne zaman ve ne kadar besleyeceğinizi doğrudan uygulamadan seçebiliyor olacaksınız. Yani seyahat etseniz bile beslenmeleri konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

Tesla Airpower Benzeri 300 Dolarlık Şarj Matını Duyurdu!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu