Yeni Teknolojiler

BMW i Vision Dee CES 2023’te Tanıtıldı!

BMW i Vision Dee özellikleri nelerdir? Görücüye CES'te çıkarılan bu araca gelin yakından bakalım!

BMW i Vision Dee, CES 2023’te Tanıtıldı! Peki BMW i Vision Dee neler sunuyor. İşte detaylar.

Teknoloji aşıklarının merakla beklediği günler geldi çattı. Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) inanılmaz bir başlangıç yaptı ve hala devam ediyor. Las Vegas’ta düzenlenen fuarın ilk tanıtımlarından biri, tam bir teknoloji deneyimi olan BMW i Vision Dee ile oldu. Model içerisinde bulundurduğu pek çok teknoloji ile herkesin odak noktası olmayı başardı.

BMW i Vision Dee

BMW markasının mottosu minimalist olanı mükemmel sunalım anlayışına tam olarak hizmet eden bu araç anlamı bakımından “Digital Emotional Experience” açılımına sahip. Türkçesi ise “Dijital Duygusal Deneyim” olarak çevrilebilir. Bu araç artık markanın tasarımsal bakış açısının değişiminin başlamasını da bir noktada temsil ediyor olacak. Tekrardan önümüzdeki bir kaç yıl içerisinde planladığı tasarım haritasının da kılavuzu olarak merkezde olacak gibi görünüyor.

Araç için fuarda şu şekilde bir anlatım gerçekleştirildi. BMW i Vision Dee şimdi dijital teknolojinin ve sürüş keyfinin gelecekte nasıl ayrılmaz bir şekilde bağlantılı olacağını bizlere gösteriyor. “Aynı zamanda BMW i Vision Dee, NEUE KLASSE yolunda bir başka adımdır. Bu vizyonla geleceğe bakıyoruz ve gelecek ürün nesillerimiz için dijitalleşmenin muazzam öneminin altını çiziyoruz” şeklinde aktarıldı. Ve konuşmayı “Dee, “nihai arkadaştır”.” şeklinde sonlandırıldı.

Dee 32 farklı renk seçeneğine sahip
Dee 32 farklı renk seçeneğine sahip

Aracın dikiz aynaları ve kapı kolları bulunmuyor. Aeorodinamik bir jant tasarımı bulunuyor. BMW i Vision Dee dokuz farklı yüz ifadesine sahiptir. Araç, bir noktada duygusal olarak zeki olduğu düşünülüyor: Çevresiyle etkileşime girebiliyor. Araç, kişinin kimliğini ve konumunu kaydetmek için çok sayıda sensörünü kullanıyor ve yaklaştıklarında tepki verdiği açıklanan özellikler arasında. Otomatik olarak açılan kapılar, sürücüyü kokpite yaklaştığında karşılayacak şekilde ayarlanmış. İçte ve dışta renk değiştirme teknolojisine sahip.

Sadece yüz ifadeleri değil, dış renk de kişiselleştirilebiliyor. CES 2022’de E-Mürekkebine sahip BMW iX Flow’un piyasaya sürülmesinin ardından BMW Group, bu teknolojinin dünyanın ilk tam renkli versiyonu olan BMW, i Vision Dee’yi gururla sundu. Dee, 32 adede kadar farklı renk gösterebilecek şekilde ayarlandı.

 

Volkswagen ID 7 CES 2023’te tanıtıldı!

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu