Yeni TeknolojilerTeknoloji

QV Bioelectronics, 2.2 Milyon Euro Yatırım Aldı!

QV Bioelectronics, Beyin Tümörünü Yok Etmeyi Amaçlıyor.

QV Bioelectronics, 2.2 Milyon Euro Yatırım Aldı! Proje, Beyin Tümörünü Yok Etmeyi Amaçlıyor. İşte detaylar…

Bioelectronics, beyin tümörünü yok  etmek üzere yaptığı çalışmalarla her geçen gün yeni bir tedavi geliştirmeye devam ediyor. QV Bioelectronics şirketi seri A öncesindeki turda tam tamına 2.2 milyon euro değerinde yatırım aldı. Bu yatırım vasıtasıyla Bioelectronics, klinik geliştirme aşamasına başlamadan önce cihaz tasarımının tamamlanmasının ve implantın güvenliğinin etkinliğinin kontrol edilmesi üzerine klinik çalışmaların öncesinde çalışmalarını yürütebilecek.

QV Bioelectronics, Beyin Tümörünü Yok Etmeyi Amaçlıyor!

QV Bioelectronics‘ in çalışma alanı GRACE ürünü ile kanser tedavisinde implante edilebilecek biyoelektronik ürünlerin geliştirilmesi ve kullanılmasına liderlik etmekte. Geliştirilen cihaz beyin tümürü olan hastaların yaşam sürelerinin olabildiğince uzatılması üzerine ve daha kaliteli bir yaşama sahip olmaları üzerine geliştiriliyor. GRACE ise hasta güvenliğini en üst düzeye  çıkarmak üzere halihazırda ameliyat olmakta olan hastalara yerleştirilmek için ayarlandığı şirket tarafından açıklandı.

Cihaz tanıtım görseli
Cihaz tanıtım görseli

Bu girişimin ana hattı olan teknoloji, gelişmekte olan bazı elektronik malzemelerin, hassas onkolojinin ve cerrahinin bir araya gelmesini sağlamakta.

Geliştirici şirket yatırımcılarından olan Fink Family Office yatırımcısı Stanley Fink, Bioelectronics’ in son tur yatırımcılarından biri olmaktan ve bu projeyi desteklemekten duyduğu heyecanı dile getirdi. Çünkü kendisi de on yıldan fazla bir süredir beyin tümöründen nasibini almış bir hasta olduğunu ve bu yatırımı yapmanın empati yeteneğinin doruklarında olacağına işaret bir durum olduğunu aktardı.

Diğer yatırımcıların ise bu konu hakkında ağız birliği yaptığı ve vurguladığı ana konu şu oldu “QV Bioelectronics, tıbbi cihazlar alanında beyin tümörüne sahip olan milyonlarca hastanın hayatını iyileştirme ve yaşam kalitelerini arttırma hatta iyileştirme potansiyeline sahip bir inovasyonun öncüsü.“.

Mijia Akıllı Balık Akvaryum’u” haberine buradan ulaşabilirsiniz!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu