İş TeknolojileriDonanım ve ElektronikTeknolojiYeni Teknolojiler

Togg İlk Şarj İstasyonunu Bir Dinlenme Tesisine Kurdu!

TOGG'un şarj istasyonu iştiraki olarak kurulan Trugo, ilk şarj istasyonunu kurduğunu yine resmi Twitter hesabından açıkladı.

Yerli otomobil markamız Togg, geçtiğimiz dönemlerde Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’na başvuru yaparak TruGo’nun işletme hakkına sahip olmuştu. Togg girişimi TruGo, Vestel ile iş birliği yaparak, Vestel imzalı şarj cihazlarını kuruluma hazır hale getirdi. Hatırlarsanız, TruGo kendi resmi Twitter hesabından şarj cihazlarının kuruluma hazır olduğu haberini vermişti.

TruGo'nun kuruluma hazır şarj cihazları
TruGo’nun kuruluma hazır şarj cihazları

Togg ile Trugo, ilk şarj istasyonunu İstanbul-Ankara otoyolu üzerinde kurdu.

Günümüzde, daha yeşil bir gelecek ve karbon salınımını azaltmak amacı ile birçok firma elektrikli ürünlerin üretimine geçti. Bu bağlamda, elektrikli araç üretimi için TOGG kuruldu ve elektrikli araçları şarj etmek için şarj istasyonu çalışmalarına başladı.

TOGG’un şarj istasyonu iştiraki olarak kurulan Trugo, ilk şarj istasyonunu kurduğunu yine resmi Twitter hesabından açıkladı.

İlk şarj istasyonu, İstanbul-Ankara otoyolu üzerinde bulunan Bolu HighWay Dinlenme Tesisi’ne kurdu. An itibarıyla istasyonda dördü 180 kW, ikisi 300 kW üzeri olmak üzere, toplam 6 adet şarj cihazı bulunuyor.

Şarj istasyonunda bulunan cihazların en güzel özelliği ise yalnızca Togg üretimi araçlar için kurulmamış olması. Çok yakın bir zamanda, tüm elektrikli araç kullanıcıları, bu şarj istasyonundan yararlanabilecek.

TruGo, ilk aşamada yalnızca 6 adet şarj cihazı bulunan bir istasyon kurmuş olsa da, iş ortakları arasında Vestel, Siemens gibi önemli firmaların bulunduğu projenin çalışmalarına tam gaz devam ediliyor. TruGo, Türkiye’nin her yanına şarj istasyonu kurmayı planlıyor. Böylelikle tüm elektrikli araç kullanıcıları, 81 ilde bu hizmetten faydalanabilecek.

İstanbul-Ankara otoyolu üzerinde kurulan ilk şarj istasyonu.
İstanbul-Ankara otoyolu üzerinde kurulan ilk şarj istasyonu.

Togg CEO’su Gürcan Karakaş; 

“Hedefimize giden yolda geri sayım başlarken, ülkemizde uçtan uca elektrikli araçlarla seyahat etmeyi mümkün kılacak hızlı şarj cihazlarımızı da kurmaya başladık. İlk kurulum için önemli bir geçiş noktası olan ve pek çok şehirden ziyaretçi ağırlayan Bolu’yu tercih ettik.

Bolu HighWay Dinlenme Tesisi’nde 180 kW ve 300 kW cihazlarla tüm elektrikli araç kullanıcılarına hizmet vermeye başlayacağız. Kullanıcılara kesintisiz bir deneyim yaşatmak konusunda kararlıyız. Togg araçları yola çıkmadan önce kullanıcıların şarj kaygısı yaşamayacağı düzeyde şarj istasyon ağımızı oluşturmuş olacağız. Bu öncü pozisyonumuzu ilerleyen yıllarda yapacağımız yatırımlarla da sürdüreceğiz.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu