Sosyal Medyaİnternet

Twitter Ekran Görüntüsü Almamızı İstemiyor!

Son dönemde yeni güncellemeler ve tasarım değişiklikleri ile gündeme gelen platform, bu sefer daha farklı bir durumla gündeme geldi.

Kullanıcılarının artmasından sonra Twitter, oldukça gündeme gelir oldu. Samimi bir deneyim sunan platformda, 280 karakterden oluşan Tweet’ler atabiliyoruz. Bu Tweet’leri başka platformdan kullanıcılar ile paylaşmanın en yaygın yolu ise Tweet’in ekran görüntüsünü paylaşmak.

Popüler sosyal medya platformu Twitter, bu sefer bambaşka bir durum ile gündeme geldi. Twitter, son zamanlarda Elon Musk ile yaşadığı anlaşmazlıklar ile gündeme geliyordu. Fakat son dönemlerde, oldukça kullanışlı yenilikler ile karşımıza çıktı.

Twitter, ekran görüntüsü uyarısı.
Twitter, ekran görüntüsü uyarısı.

Twitter, Tweet’leri ekran görüntüsü almamızı istemiyor.

Son dönemde yeni güncellemeler ve tasarım değişiklikleri ile gündeme gelen platform, bu sefer daha farklı bir durumla gündeme geldi. Son zamanlarda kullanıcıların paylaşımlarıyla gündeme gelen konu, oldukça şaşırttı.

Tweet’leri ekran görüntüsü almak isteyen bazı kullanıcılar, bir uyarı ile karşı karşıya kaldı. Artık, Tweet’leri ekran görüntüsü aldığınızda, platform sizden Tweet’in bağlantısını direkt olarak paylaşmanızı istiyor. Yani, fotoğrafı atmak yerine bağlantıyı kopyalayarak, sizi platforma çekmeye çalışıyor.

Kullanıcıların paylaştığı fotoğraflardan anladığımız üzere, ekran görüntüsü almak isteyen kullanıcılara “Bunun yerine Tweet’i paylaş” ifadeleri ile uyarı çıktığı görüldü. Uyarıda bulunan ifadenin alt kısmında ise “Linki kopyala” ve “Tweet’i paylaş” seçenekleri bulunuyor. Dediğim gibi, uygulama kullanıcıları bünyesine çekmeye çalışıyor olabilir.

Twitter, potansiyel yeni kullanıcılar ile büyümeye devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu