Dijital PlatformlarİnternetSosyal Medya

WhatsApp’ tan 2 Yeni Özellik! Anket Oluşturma ve Kendine Mesaj Gönderme!

Kendine Mesaj Gönderme ve Anket Özelliği Aktifleştirildi!

WhatsApp yeni özelliği “Anket oluşturma” nasıl kullanılır? WhatsApp “Kendine mesaj gönderme” nasıl kullanılır? İşte sorularınızın cevapları burada!

WhatsApp Yeni Özellik
WhatsApp’ tan Yeni Özellik

WhatsApp’ tan 2 Yeni Özellik! Anket Oluşturma ve Kendine Mesaj Gönderme! ,Kendine Mesaj Gönderme ve Anket Özelliği Aktifleştirildi!

Her gün uygulamalara farklı güncellemeler gelmekle beraber, bu güncellemelerin içerdiği yeniliklerin kullanımı konusunda kullanıcıların merakı artmakta. Şu an iletişim trafiğinin en yoğun olduğu, en popüler olan uygulama WhatsApp! Peki Whatsapp’ a gelen Anket oluşturma ve Kendine mesaj gönderme özellikleri nasıl kullanılır?

Anket Oluşturma Nasıl Kullanılır?

7’den 70’e kullanıcı kitlesine sahip olan WhatsApp, anket oluşturma özelliğin geçtiğimiz gün itibarıyla aktifleştirdi. Bu özelliği arkadaşlarıyla denemek isteyen kullanıcıların nasıl yapacakları konusunda merakıysa bu özellikle birlikte canlandı. Gelin birlikte nasıl oluşturacağınıza bakalım!

1. Fotoğraf

Uygulamaya girdikten sonra anket oluşturmak istediğiniz sohbete girdikten sonra yukarıda gördüğünüz gibi “+” butonuna tıklayın.

anket

Önünüze yukarıda görmüş olduğunuz gibi bir ekran açılacak. Bu kısımda işaretli alanda görüldüğü üzere “Anket” seçeneğine tıklayın.

gönderme

Artık son aşamadasınız açılan ekrandan anketinizi oluşturarak grup sohbetlerinizde eğlenceli anketler oluşturarak chat nabzını ölçebilir, kıyafet seçiminde kararsız kaldıysanız aile üyelerinize ya da arkadaşlarınıza danışarak bu durumu eğlenceli hale getirebilirsiniz!

Kendine Mesaj Gönderme Nasıl Kullanılır?

WhatsApp’ın geçtiğimiz gün itibarıyla “kendine mesaj gönderme” özelliği kullanıma açıldı. En popüler iletişim kanalı olan WhatsApp, bu özelliğiyle konuşacak kimsesi olmayan kullanıcılarını da düşünmüş olmalı…Elbette WhatsApp’ın uygulamada aktifleştirdiği bu özellik bu amaçla değil, not defteri olarak kullanılmak üzere kullanıcılarına sunuluyor.

Bu özellik öncesinde uygulamada kendinize mesaj atamıyordunuz ancak bir grup kurup kullanıcılarını çıkardığınız zaman bunu gerçekleştirmeniz mümkün olmaktaydı. Şimdi ise direkt olarak kendinizle bir sohbet başlatabileceksiniz! Peki nasıl mı?

Uygulama içerisine girdikten sonra sağ üstte olan yeni sohbet başlatma ikonuna tıkladıktan sonra kişiler listesinin en üst kısmında kendinizi göreceksiniz. Sohbeti açtığınız zaman “kendine mesaj at” kısmına tıklayarak kendinizle bir sohbet başlatmış oluyorsunuz.

 

Twitter Ekran Görüntüsü Almamızı İstemiyor!

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu