İnternetSosyal Medya

Tumblr’ ın Erişim Engeli 15 Kasım İtibarıyla Kaldırıldı!

Tumblr' ın Erişim Engeli Kaldırıldı!

Tumblr Türkiye’den erişimi kapamıştı! Ancak bu engel yeniden kaldırılıdı…

Tumblr
Tumblr Erişim Engeli Hakkında

Tumblr’ ın Erişim Engeli Kaldırıldı! Geçmişte Facebook, Instagram veya Twitter gibi platformlarla eşdeğer kullanıma sahip olan sosyal medya platformu Tumblr, 2018 yılında aktifleştirilen müstehcen içerik yasağını  kaldırdı. Sonrasında ise Türkiye’den erişimin kapandığını ve bir süre açılmayacağı duyurulmuştu. Ancak kısa bir süre sonra tekrar Türkiye kullanıcılarına erişim aktifleştirildi.

 

Kaldırılan Müstehcen İçerik Yasağı

Tumblr, geçmişte yetişkinlere yönelik müstehcen içeriklerin paylaşılabildiği bir platformdu. Tumblr 2018 yılında müstehcen içerik yasağını getirmişti ancak geçtiğimiz günlerde bu yasak kaldırıldı. Bir dönem en popüler sosyal medya platformu konumunda olan Tumblr tekrar kullanıcılarının aktifleşmesi ve platformun tekrar popülerleşmesi üzerine çalışmalar yürütüyor.

Türkiye kullanıcılarının erişimine açıldı !

Türkiye kullanıcılarının erişimini kapatan Tumblr’ın attığı diğer adımlardan biriyse artık Türk kullanıcıların erişim iznini aktifleştirmek oldu. 15 Kasım 2022 itibarıyla Tumblr’ a erişim tekrardan açılmış oldu. Türkiye erişim açılması Twitter’ da yaşanan bazı olaylar ,işten çıkarılmalar, kapanacağının konuşulması sonrası kullanıcıların aklına geçmişte olduğu gibi tekrar Tumblr’ı getirdi!

Tumblr içerik politikaları tamamen değiştirmemekle beraber, platformda nefret içerikli, spam ve şiddet içeren tehditler gibi yasa dışı herhangi bir şeye izin vermemeyi sürdürmeye devam edeceğini açıkladı.

 

WhatsApp’ tan 2 Yeni Özellik! Anket Oluşturma ve Kendine Mesaj Gönderme!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu