Yeni Teknolojiler

Akıncı TİHA, Sergilenmeye Başladı!

Selçuk Bayraktar ve Haluk Bayraktar'ın hediye ettiği Bayraktar Akıncı Taarruzi İnsansız Hava Aracı Samsun'da sergilenmeye başlandı. İşte detaylar!

Samsun’un Canik ilçesinde bulunan Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü‘nün bahçesinde Bayraktar Akıncı TİHA (Taarruzi İnsansız Hava Aracı) sergilenmeye başlandı.

Akıncı TİHA’ya bir bakış!

Canik Belediyesi tarafından 2019 yılında yapımına başlanan ve 2023 yılında hizmete giren Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü’nde açıldığı günden bu yana toplam 1800 öğrenci eğitim aldı. Keşif Kampüsü içerisinde, atölyeleri, laboratuvarları ve uygulama alanları ile çocuklara ve gençlere bilimsel araştırma ve keşif yapma olanağını tanıyan bir yerleşke olarak hizmet veriyor.

akinci-tiha

Öğrencilere sunulan atölyelerden bahsetmek gerekirse: astronomi, havacılık ve uzay keşif alanı, teknoloji atölyesi, fizik atölyesi, kimya ve insan bilimleri atölyesi, matematik atölyesi, doğa atölyesi ve dene-yap atölyeleri bulunmakta. Kampüs içerisinde rahmetli Özdemir Bayraktar’ın tasarımında ve üretiminde bulunmuş olduğu Akıncı TİHA sergilenmekte.

Altıncı sınıf öğrencisi olan Zümra Kaynar, keşif kampüsünün çocuk üniversitesi olduğunu dile getiriyor ve “Bizim anlayabileceğimiz dilde çoğu dersin ilerisinde bilgiler öğreniyoruz. Üniversitede göreceğimiz dersleri, öğretmenler bizim seviyemize düşürüp çok güzel anlatıyor. Burada eğitim hem çocukları eğlendiriyor hem de bilgilendiriyor. Okulun bahçesinde bulunan Akıncı bizi gururlandırıyor. Büyüdüğümde uzaya çıkan ilk Türk kadın astronot olmak istiyorum çünkü uzayı çok merak ediyorum, Ay’a ayak basmak ve Türk bayrağını orada dalgalandırmak istiyorum.” diyor.

Snapdragon 7+ Gen 3 ve 8s Gen 3 ‘ün Tarihi Belli Oldu!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu