Yeni Teknolojiler

Volkswagen ID 7 CES 2023’te tanıtıldı!

Volkswagen ID 7! Volkswagen 'in elektirikli otomobili ,Volkswagen ID 7 CES 2023'te tanıtıldı!

Volkswagen ID 7 CES 2023’te tanıtıldı! Yeni Volkswagen ID.7 resmi olarak tanıtıldı. Çıkış tarihi ne zaman? Fiyatı ve özellikleri nelerdir? İşte detaylar.

Volkswagen’den ilk elektrikli sedan tipli araç tanıtıldı. Araç Tesla Model 3 ve Hyndai Ioniq 6’ya alternatif olacak gibi görünüyor. 2023’ün sonlarına doğru tüm detaylarının açıklanacağı CES 2023‘te duyuruldu. Şimdi açıklanan ayrıntıların neler olduğuna bakalım.

Yeni VW ID.7 teaser paylaşıldı. Araç tamamen gücünü elektrikten alacağı aktarıldı. Tanıtımda gösterilen fotoğraflar ile tasarımı kısmen anlaşılır durumda. 435 mil menzile sahip. 2023 yılının ikinci yarısında tamamen araba piyasaya tanıtılacak.

Volkswagen ID 7 CES 2023’te tanıtıldı!

Kısa bir süre sonra satışa sunulacak bu araç ID.7 olarak adlandırılmış olarak karşımıza çıkıyor. Elektrikli araç piyasasına bir alternatif ve rakip olacağı eleştirmenler tarafından dile getirilenler arasında.

Tasarımından bahsedecek olursak tanıtımda gövde şeklini gizlemek için QR kod tarzında bir kamuflaj ile görücüye çıkarıldı. Aracın kamuflajına rağmen VW ID.3 gibi bir hatchback ya da ID.4 gibi bir SUV olmayacağı aşikar. Onların yerine sedan bir araç olarak tasarlanmış.

Volkswagen ID 7
Volkswagen ID 7 arka formu

Far kısmı ID.7 ile benzer olduğu görünüyor. Aynı şekilde geniş tavan hattına ve zarif  yan kıvrımlara sahip. Bununla beraber konsept altıgen arka ışık kümeleri ID.7 ye göre daha basitleştirilmiş.

Araç aynı zamanda oldukça teknolojik özelliklere sahip. İç tasarımına baktığımız zaman aynı Tesla Model 3’te olduğu gibi ön panelden çıkan 15 inçlik bir dokunmatik ekrana sahip olarak tasarlanmış. İçerisinde bilgi-eğlence sistemi ile beraber geleceği aktarılan bilgiler arasında. Ekran aynı zamanda araba için bulunan pek çok fonksiyonu aktif/pasif hale getirebileceğiniz bir kontrol paneli görevini görüyor. Yani bir sürü eski moda tuş ve kalabalık gövde tasarımı ile karşılaşılmıyor.

Aracın şu an için ne zaman satışa çıkacağı hakkında kesin bir bilgi bulunmuyor. Ancak yıl sonuna çıkışının planlandığı duyuruldu. Fiyatı hakkında ise 35.000 dolar civarında bir fiyat ile satışa çıkma ihtimali şu an için konuşuluyor.

Dell, 500 Hz Oyun Monitörü Tanıtıldı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu