Donanım ve Elektronik

Dell, 500 Hz Oyun Monitörü Tanıtıldı!

Dell' in en hızlı oyun monitörü 500 Hz ile tanıtıldı!

Dell, 500 Hz Oyun Monitörü Tanıtıldı! Monitörün IPS paneli tam tamına 500 Hz. İşte detaylar…

Oyuncu ekipmanları üzerine yoğunlaşan teknoloji devi Dell, ilk 500Hz oyun monitörünü CES 2023’te teknoloji severler ile paylaştı. Modelin adı ise Alienware 500Hz olarak belirlenmiş. Adından da her şey anlaşılıyor gibi.

Yenilik olarak bu monitörü diğerlerinden ayıran noktalardan bahsetmemiz gerekecekse Full HD çözünürlüğü olan 24,5 inç IPS panel ile donatılmış olarak karşımıza çıkmakta. DisplayPort aracılığıyla kullanıldığı zaman 500Hz kullanılabilir oluyor. Ancak düşünüldüğü zaman aslında kare hızı 480Hz ve matrisin hız aşımıyla elde edilebilir. Eğer HDMI ile bağlanıyorsanız frekans 240 Hz olacaktır.

Dell’ in en hızlı oyun monitörü 500 Hz ile tanıtıldı!

Monitör hakkında söylenebilecek bir diğer şey ise 400 cd/m’lik bir parlaklığı bulunmakta. 0,5 ms tepki süresi aktarılan bilgiler arasında ancak bu bu değer minimum için belirlenmiş değer olduğunu unutmamakta fayda var. Tipik değeri 1 ms olarak görülüyor.

Bağlantı portları hakkında konuşmaya geldi sıra. Bağlantı noktası için bir çift HDMI 2.1, DisplayPort 1.4 ve dört USB 3.2 ile servis ediliyor. Monitör hakkında aktarabileceğimiz bir kaç bilgi ise şu şekilde, Nvidia Reflex Latency Analyzer, G-Sync, ışık sensörü ve RGB renk alanının yüzde 99′ luk kısmı için barındırdığı desteğinin bulunduğunu söyleyebiliriz.

Satışların bu yılın ilk çeyreğinde başlaması planlandığı aktarılan bilgiler arasında. Ancak şu an için herhangi bir kesin tarih ve fiyatı hakkında bir bilgi bulunmamakta.

Sony Leonardo’ yu CES 2023’te Tanıttı!

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu