Yeni Teknolojiler

HarmonyOS 4.0, Huawei’den Devrim Niteliğinde Bir Adım!

HarmonyOS 4.0 Huawei’den otomobillere yönelik devrim niteliğinde bir adım gerçekleşecek!

HarmonyOS 4.0 Huawei’den Devrim Niteliğinde Bir Adım! İşte detaylar!

Teknoloji geliştirme ve üretim şirketi Huawei, pazar günü, HarmonyOS 4.0 işletim sisteminin bu sonbaharda dağıtıma çıkacağının resmi olarak duyurusunu gerçekleştirdi. Bu yeni sürüm, akıllı otomobiller de dahil olmak üzere tüm platformlar için bir dizi yeni yetenek sunacağı konuşuluyor. 2023 Huawei Akıllı Otomobil Çözümleri Konferansı’nda, Huawei Tüketici İş Grubu CEO’su Yu Chengdong ve Yatırım İnceleme Kurulu Direktörü’nün aktarmış olduğu bilgilere göre, HarmonyOS 4.0 işletim sistemi, akıllı otomobil şirketlerinin HarmonyOS kokpitli yeni araçlar geliştirmelerine büyük kolaylık sağlaması planlanıyor.

HarmonyOS 4.0 Huawei’den Devrim Niteliğinde Bir Adım!

Bahsi geçen HarmonyOS 4.0’ın bu sonbaharda piyasaya sürülmesiyle, otomobil endüstrisine yönelik bir dizi yenilik getireceği beklenen en kıymetli durum demek yanlış olmayacaktır. Yeni HarmonyOS, otomobiller için çok kişili, çok cihazlı, çok ekranlı ve çok sesli alan kabiliyetleri sunacağı şirketin doğruladığı bilgiler arasında yerini alıyor. Şu anda altı sesli alan ve ses konumlandırma desteği sağlamayı başardığı konuşulmakta.

HarmonyOS 4.0 Huawei

Açıklamalarda bulunan Yu Chengdong, HarmonyOS 4.0’ın göz izleme ve göz durumu tanıma sistemlerini de içereceğinin altını çiziyor. Yazılımın, çok ekranlı, çok kanallı çift yönlü akış ve çok ekranlı çapraz cihaz projeleri gibi kabiliyetlerle donatılacağını da ekliyor. Bu özellikler, HarmonyOS 2.0 ve HarmonyOS 3.0’da bulunmamaktaydı. Çok kullanıcılı yeniliklerle dolu işletim sistemi bu sonbaharda geliyor olması teknoloji severleri de oldukça heyecanlandırmakta. Ayrıca, gelecek HarmonyOS yazılımı ile akıllı otomobillerin çevrelerini daha iyi anlamalarına yardımcı olacak şekilde model öğrenme süreçlerini büyük ölçüde geliştirilmesi söz konusu.

Ancak şu an için Huawei, telefonlar, tabletler veya akıllı saatler hakkında henüzile alakalı gelişmeler hakkında resmî duyurular paylaşmadı. Huawei, HarmonyOS 3‘ü geçtiğimiz temmuz ayında akıllı telefonlar için dağıtımına başlanmıştı. Bu nedenle, 4.0’ın aynı ay içinde akıllı cihazlar için, en azından beta sürümleri olarak görülmesi mümkün denilebilir. HarmonyOS 4.0’ın resmi olarak tanıtılması, 2023 Huawei Geliştirici Konferansı (HDC 2023) sırasında gerçekleştirilecek.

Google Pixel 8 Telefonları Hakkında Genel Bilgiler!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu