Donanım ve Elektronik

Google Pixel 8 Telefonları Hakkında Genel Bilgiler!

Google Pixel 8’de ekran küçüleceği, Pixel 8 Pro’da ise aynı kalacağı açıklandı.

Google Pixel 8 Telefonları Hakkında Genel Bilgiler!

Teknoloji şirketi Google’ın Pixel 7A adlı modelini önümüzdeki ay I/O geliştirici konferansı tanıtması beklentisi bulunmakta. Ancak şirket bir taraftan da 2023 model amiral gemisi telefonları için hazırlıklarını sürdürdüğünü açıkladı. Google Pixel 8 serisiyle ilgili bilgilere de yenileri eklenmeye devam ediyor. Cihaz hakkında haberler sık sık çıkmaya başladı diyebiliriz.

Google Pixel 8

Cihazların hazırlık süreçleri devam ederken sık sık bilgiler de paylaşılmaya devam ediyor. Yeni gelen bilginin kaynağı ise Ekran Tedarik Zinciri Danışmanları’ndan (DSCC) analist Ross Young. Kaynağın açıkladığı bilgiye göre; Pixel 8, 6.16 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olacak. Pixel 8 Pro’da ise ekran büyüklüğü 6.7 inçe yükseleceği yönünde. Ekranlar için Samsung’a sipariş verildiğini söyleyen Young, panel üretiminin ise mayıs ayında başlamasının planlandığını aktardı.

Google Pixel 8

Young’ın verdiği bilgiler doğrultusunda Pixel 8’in ekranı Pixel 7 ile karşılaştırıldığında biraz daha küçük olacağa benziyor. Bir önceki seri Pixel 7’de 6.32 inç bir ekran bulunmaktaydı. Pixel 8 Pro ise selefleri Pixel 7 Pro ve 6 Pro ile aynı ekran büyüklüğüne sahip olacağı konuşulanlar arasında yerini aldı. Ayrıca Google Pixel 8 serisinde büyük tasarım değişiklikleri beklenmiyor. Bir önceki seri ile benzer pek çok noktası olacağı varsayılıyor.

Pixel 8 ve Pixel 8 Pro isimli bu iki telefona ait CAD tabanlı görseller daha önce ortaya çıkmıştı. Bu görseller Google’ın düz kenarlardan vazgeçmeyeceğini bize çok net bir şekilde göstermekteydi. Hafif yuvarlatılmış köşeler ve kamera çubuğu da tasarımda değişmeyecek unsurlar arasında yer almakta. Google Pixel 8 serisinin üyelerinin bu yılın üçüncü çeyreğinde tanıtılması bekleniyor. Dolayısıyla önümüzdeki dönemde Pixel 8 ve Pixel 8 Pro hakkında çok daha fazla sızıntıyla karşılaşacağımızı söylememiz yanlış olmayacaktır.

Asus Zenfone 10!

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu