Teknoloji

Yandex Kurumsal Mail Hizmeti Standart Versiyonu 17 Nisan’da Sona Eriyor!

Yandex Kurumsal Mail hizmetinin standart kullanımı sonlandırılıyor.

Yandex Kurumsal Mail Hizmetinin standart versiyonu 17 Nisan 2023 tarihinde sonlandırılacağı duyuruldu!

Yandex kullanıcılarına gerçekleştirdiği mail hizmetinin standart sürümünün kapanacağı duyurularından sonra kullanıcılar ne yapacakları konusunda kafa karışıklığı ve pek çok soru ile araştırmaya başladı. Yapılan açıklama ile beraber 360 Yandex kullanan müşterilerin hizmetleri de durdurulacağı aktarıldı. Yani Mail alıp gönderme işlemleri tamamen kaldırılacak.

Yandex Kurumsal Mail Hizmetinde 3 Ayrı Paket Tipine Göre Ücretlendirme Yapılacak!

Yandex Mail 17 Nisan tarihinde standart sürümün kapanacağı duyurusu sonrası bayram öncesinde tüm kurumsal müşterilerin acil bir şekilde kvkk uyumlu maile geçmeleri önerilmektedir. Bir süredir Yandex’in ücretli sürümünü çıkarması nedeniyle kullanıcılar yeni mail açma hizmetini kullanamıyordu. Açıklanan son duyuru ile ücretsiz sürümü sona erip tamamen ücretli sürüme geçilmesi gerekmektedir.

Haberler yayılmaya başladığında çoğu kullanıcı doğruluğundan emin olamıyordu ancak spekülatif bir haber maalesef ki değil . Bu nedenle Kurumunuz standart sürümü kullanıyorsa veyahut gecikmiş ödemeleriniz bulunuyorsa Yandex  360 hizmetleri yalnızca görüntüleme modunda kullanılabilir.

Yandex Mail Resmi Duyurusu!

“17 nisan 2023 tarihinden itibaren yandex 360’ın ticari hizmetler için kullanım koşullarını revize etmek zorunda kalıyoruz. Bunun nedeni, yeni veri depolama ekipmanı sağlama lojistiğinin karmaşıklığıdır: fiyatlandırma politikasındaki bir değişiklik, kuruluşlar için hizmetleri sürdürmemize ve geliştirmemize yardımcı olacaktır. işletmeler için yandex 360’ın özelliklerine erişmeye devam etmek için 17 nisan 2023‘e kadar temel planlardan birini seçin ve ödeyin.

Yandex Kurumsal Mail Hizmeti

Bu değişikliklerin hizmetlerimizi kullanma deneyiminizi etkileyebileceğini anlıyoruz. size zaman kazandırmak için güncellemeleri 2023 yılına erteledik. Bir plan seçmezseniz, standart sürümü kullanan kuruluşunuz 17 nisan 2023’ten itibaren okuma moduna geçecektir. Bunun kuruluşunuzdaki kullanıcılar için anlamı:

Posta: Kullanıcılar maillere ve yeni gelen kutularına erişebilecek, ancak mail yazamayacak (yanıtlama veya iletme dahil).
Disk: Kullanılabilir sınır içindeki dosyalar kalır ve indirilebilirler. yeni dosyalar yüklemek ve paylaşmak pasif olacak.
Bültenler: Hizmete erişim olmayacak – yeni posta göndermek mümkün olmayacak.
Yönetim: Kuruluşa çalışan eklemek ve yeni bir etki alanı bağlamak sınırlı olacaktır.
servislerin tüm özelliklerini duraksamadan kullanmak için hemen tarifelerden birini seçin ve ödeyin. hizmetler için kart ve fatura ile ödeme yapabilirsiniz.

Yandex ‘ten yapılan son açıklamaya göre; “Yapılan değişikliklerden kimler etkilenecek?”

  • İşletmeler için yandex 360’ı standart olarak kullanan tüzel kişiler.
  • İş hizmetleri için yandex 360 kullanan kişiler.
  • Daha önce yandex.mail for domain ürününü kullanmış olan kişiler.
  • Ticari hizmetler için yandex 360 kullanan bireysel girişimciler.
  • Daha önce yandex connect hizmetine bağlanan kullanıcılar.

Peki şimdi ne kullanılacak? Mail.ru!

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu