Donanım ve Elektronik

Tesla Airpower Benzeri 300 Dolarlık Şarj Matını Duyurdu!

Tesla Airpower Benzeri Şarj Matını Tanıttı! Tesla Kablosuz Şarj Platformu

Tesla Airpower Benzeri Şarj Matını Duyurdu. “Tesla Kablosuz Şarj Platformu” İşte detaylar!

Tesla akıllı saatler haricinde diğer cihazların şarj edilebileceği bir mat duyurdu. Hala bir Tesla aracınız yoksa da bir Tesla ürününüz olabilir. Apple’ın iptal ettiği projesi Airpower gibi cihazınızı matın herhangi bir yerine koyduğunuz zaman şarj olabileceği projesini duyurdu. Tesla, Airpower projesini geliştirip sorunsuz ön satışa sunmuş gibi görünüyor.

Tesla Airpower Benzeri Şarj Matını Tanıttı! Tesla Kablosuz Şarj Platformu

Tesla şirketi, Cybertruck adlı fütüristik gümüş-krom aracından sonra yeni bir proje ile kendinden söz ettirmeye başladı. Apple’ın iptal projesi olan Airpower benzeri bir proje olan bu şarj matlarını geçtiğimiz günlerde duyurdular. Mat, Qi destekli olan cihazları şarj edebilme özelliğine sahip. Bu Akıllı telefonlarınızı, AirPod’ larınızı şarj edebileceği ancak akıllı saatleri şarj edemeyeceği anlamına geliyor.

Samsung Galaxy S22 Plus ve Ultra cihazlarının 45 Watt’ lık maksimum şarj hızından ve diğer Android cihazlarının hızından daha yavaş olacak Tesla matında her bir cihaz için 15 Watt’ta 3 cihaza kadar aynı anda şarj edebilecek. Mat boyutu çok küçük görünmekte aynı anda 3 telefon şarj edilebilir mi bu kısmı biraz şaibeli. Tesla Airpower ile Apple’ın olmayanını başarabildi mi kullanıcı yorumları ile bunu görebiliriz.

Tesla‘nın Kablosuz Şarj Platformu verilen mat 300 dolar karşılığında ön siparişe sunuldu. Ancak dağıtım zamanı olarak ön görülen tarih Şubat 2023 olarak belirtilmekte.

Konfor ve kolaylık açısından mükemmel görünse de Apple daha önce bu konuda hüsran ile karşılaşmıştı. Tesla ürünün kullanıcılar tarafından şüphesiz alınabileceği konusunda net davranıyor. Elbette şimdilik olumlu ya da olumsuz yorum yapılamaz ancak bu mat oldukça küçük bir boyutta. Aynı anda 3 cihaz belki de sadece AirPod için geçerli bir tanımlama olabilir.

2023 yılında Görebileceğiniz En Etkileyici 6 Telefon!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu