E-TicaretE-Ticaret EntegrasyonlarıE-Ticaret PazaryerleriE-Ticaret YazılımlarıGelecekte E-TicaretGeliştirmelerTeknokent Projeleri

Magenty: E-Ticaret ile Satış Yapmak Artık Daha Kolay

Magenty nedir gelin birlikte bakalım!

Magenty: E-Ticaret ile Satış Yapmak Artık Daha Kolay! Adım adım Magenty!

E-ticaret ile mağazalar üzerinden satış yapan firmaların en çok sorun yaşadığı konulardan biri, tüm pazaryeri sitelerindeki mağazalarını tam anlamıyla kontrol edememek olmuştu.

Birçok firma e-ticaret satışlarına başlamış olsa dahi, tedarikçi firmanın üzerinde çok fazla iş yükü oluşturması sebebi ile satışlar artmaya başladığında firma, kontrolü kaybetmeye başlıyor. Bu durum kontrolsüz bir güce sahip olmaya sebebiyet veriyor ve sonucunda bu gücü kontrol edebilmek için ek maliyetleri karşılamak gerekli olmaya başlıyor.

Ek maliyetlerin başında, işler arttıkça artan operasyonları yönetebilecek nitelikte personel maliyetleri yer alıyor. Maaş, SGK, yol, yemek vb. ek masraflar başta gelmek üzere, personel sayısı arttıkça masraflarda da artış oluşuyor. Bu sebep ile firmaların maliyetleri karşılama konusunda, kâr marjını arttırmaları gerekmekte olduğundan dolayı rekabet edebilme oranı ve şansı düşebilmektedir.

Bu makalemizde size yukarıda anlattığım gibi birçok maliyeti ortadan kaldıran veya minimuma düşüren bir ürünü tanıtacağım.

Ürünümüz MAGENTY, Antalya Teknokent‘te tamamen yerli yazılım ekibi tarafından kodlanmış ve sektör deneyimleri üst seviye olan bir firma ürünü

Bu ürün ile her yerden online olarak, birçok pazaryerini ve kendinize ait e-ticaret sitelerini tek bir ekrandan takip edebiliyor ve daha iyisi yönetebiliyorsunuz.

Pazaryerine eklediğiniz ürünleri, diğer satıcıların rekabet gücünü ve bunun raporlamasını da alabilmeniz son derece başarılı bir özellik olarak öne çıkıyor.

Ayrıca halihazırda bir muhasebe yazılımına sahipseniz, ürünleri 10 muhasebe yazılımına kadar entegre olma özelliği sayesinde stoklarınızı doğru takip edebilmenizi sağlayarak, size son derece yardımcı olması da gayet faydalı bir özelliği diyebiliriz.

Pazaryerlerinde ürünlerin altında ürünün pazaryerine nasıl eklediği entegrasyon yazılımı adını arama motoruna sorgulattığımıza çok sayıda ürünün eklenmesi için gayet yeterli ve yüksek miktarda firmaya bu konuda çözüm ürettiğini yaptığımız araştırmada gözlemledik.

Peki şimdi “Neden bu ürünü tanıtıyoruz, başka bir benzer ürün yok mu ? “ sorusunu soruyor olabilirsiniz.

Ürünü incelememiz için etken olan şartlar arasında, başta her yerden kullanılabilir olması, stok yönetimi ve sipariş yönetimini mevcut muhasebe sisteminizi değiştirmeden kolaylıkla entegre olabilmesi ve kısa sürede kolay bir arayüzü rahatlıkla öğrenmede sade oluşu geliyor.

Ürünün mevcut ilk sürümü olmasından daha dinamik ve kolay çözüm sunan teknolojileri kullanması kullanıcıların beğenisini kazanmasını sağlamış olmalı ki, yakın zaman içinde E-İHRACAT VE E-FATURA olan yeni bir sürümün hazırlandığı bilgisine herkesten önce ulaştık.

Yeni sürümün detayları hakkında tam bir bilgi olmasa da, size aşağıda mevcut sürümü ile yapabileceklerinizi detaylı olarak anlatacağız. Bu kadar faydalı olan bir yazılımın size ve işinize katacağı değeri yazımın sonunda sizde mutlaka fark edeceksiniz.

Magenty logo
Magenty logo

E-ticaret ve sanal pazaryerleri üzerinden satış yapan firmaların, tüm işlemlerini tek bir pencereden görüp kontrol edebileceği yazılım programı Magenty;

Sistemi kullanabilmek için öncelikle ürün girişini yapmamız gerekiyor. Satışını yaptığımız ürünleri girerken kategori ve markalarını belirterek, kolayca kategorize etmeyi sağlamış olacağız böylece aradığımız ürün bilgilerini tek tıkla ve tek pencereden ulaşabileceğiz.

Magenty Anasayfa
Magenty Anasayfa
Magenty istatistik
Magenty istatistik
Magenty Sipariş Durumları
Magenty Sipariş Durumları

Ana sayfaya geldiğimizde, bugünkü siparişleri, okunmamış mesajları, listeleme bekleyen ürünleri, iade ve iptal taleplerini hemen görebilir, bir altında bulunan siparişin durumu tablosunda pazaryeri, yeni, onay bekleyen, onaylanan ve kargolanan siperişleri ve aktif satıştaki ürünlerin durumunu görerek anlık takipleri gerçekleştirebilirsiniz.

Yazılımımızın ana sayfası gün başı ve gün sonu raporunu kolayca takip edebileceğiniz şekilde tasarlandı.

Ürün Yönetiminden, tüm ürünleri, satışa hazır, satışta, stokta olmayan ve satışı durdurulmuş ürünleri görebilecek, gerekirse tüm listeyi görüntüleyip indirebilirsiniz. Çok sayıda çeşitli ürün satışı yapacağınızdan, Özel Arama penceresinden, firma ihtiyacı dahilinde olan herhangi bir şeyi filtreleme yöntemiyle kolayca bulabilir, Stok Adı, Kategori, Pazaryeri gibi ürünün bilinen herhangi bir özelliğini aratarak yüzlerce ürün arasından kolayca ulaşıp, görüntüleyebilirsiniz.

Magenty Ürün Yönetimi
Magenty Ürün Yönetimi

Ürünün kâr-zarar ve arz-talep durumu, günlük/haftalık şekillerde kaç adet satış, iade ve iptal gerçekleştiği analizlerini yazılımımızda görebilirsiniz.

Magenty Ürün Listesi
Magenty Ürün Listesi
Magenty Ürün Listesi
Magenty Ürün Listesi

Pazaryeri entegrasyonlarını gerçekleştirdiğimiz yazılımımız, firmalar ve şirketler için ürünlerin satıldığı çeşitli platformları bir pencerede topladığımız ve tümünü görüp yönetebildiğimiz görev bütünlerini üstleniyor. Pazaryeri Yönetimi’nden pazaryeri tanımınızı yapabilir, pazaryeri ürün indirme ve eşleştirme işlemlerini kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Entegrasyon Ayarları’ndan, entegrasyon tanımlarını yapabilir, firmalar ve şirketler için ürünlerin satıldığı çeşitli platformları bir pencerede topladığımız ve tümünü görüp yönetebildiğimiz görev bütünlerini görebilir, ürünün satış detayları ve girişini yaptığınız muhasebe detaylarını Excel veya XML belgesi şeklindeki tüm verilerini, tek tıkla yazılımımıza içe aktarım (Import) gerçekleştirebilirsiniz.

Magenty Import Listesi
Magenty Import Listesi
Magenty Pazaryeri Entegrasyonları
Magenty Pazaryeri Entegrasyonları

Panel Ayarları, Kullanıcı Ayarları, Rol Ayarları ve Tasarımları kontrol edebilir ve değişiklikleri Ayarlar’dan yapabilirsiniz.

Magenty Ayarlar
Magenty Ayarlar

Evet, yukarıda mevcut sürüme ait öne çıkan bazı özelliklerden bahsettik, edinilen duyumlardaki özellikler de açıklandığında, daha çok verimli olarak iş süreçlerinizi yönetmede size yardımcı olması için ürünün tam sürüm demosunu ücretsiz şekilde sitesinden hemen kaydınızı açarak mutlaka deneyimlemenizi öneririm. İş süreçlerinizdeki bir çok konuda hızlı ve başarılı çözümlerde yardımcı olacağını satın almadan önce deneyimlemeniz ve e-ticarete adım atmanızı ya da devam edip etmeme konusunda karar aşamasında aklınızdaki soru işaretlerini gidermede yardımcı olacaktır.

Devam etme kararınızda MAGENTY veya benzer bir yazılım ile, artık e-ticarette rakiplerinizi geride bırakabilirsiniz.

Web Sitesi Youtube Kanalı

E-Ticaret Nedir? Nasıl Yapılır?

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu