Geliştirmeler

Windows 12’nin Lansman Tarihi Sızdırıldı!

Intel, Windows "katalizörünün" ve "yenilemesinin" gelecek yıl piyasaya sürülmesini planlandığını açıklayınca tarihi de sızdırdı. İşte detaylar!

Windows 12’nin çıkış tarihi yakın zamanda büyük olasılıkla sızdırıldı. Önümüzdeki bir kaç ay sonrasında gelebileceği düşünülüyor. Ancak Microsoft şirketi, Windows masaüstü işletim sisteminin bir sonraki sürümü hakkında tarihsel olarak henüz resmi olarak açıklama yapmadığının altını çizmek gerekiyor.

Windows 12’nin Lansman Tarihi Sızdırıldı!

Citi 2023 Küresel Teknoloji Konferansı’nda gerçekleştirilen bir söyleşinin raporları, Intel CFO’su David Zinsner’in Windows 12’nin çıkış tarihini sızdırmış olabileceğini ortaya çıkardı. Söyleşide “Aslında ‘2024’ün müşteriler için oldukça iyi bir yıl olacağını düşünüyoruz. Windows yenilemesi nedeniyle”, söylediği aktarılıyor. Microsoft işletim sistemi için düzenli olarak güncellemeler yayınlıyor. Windows’un yenilenmesi, yeni bir sürümün yolda olduğunu gösteriyor diyebilmek mümkün.

windows-12

Intel CFO’su şunları da sözlerine ekliyor “Ve biz hala kurulu sistemin oldukça eski olduğunu ve yenilenmesi gerektiğini düşünüyoruz ve Windows katalizörü göz önüne alındığında gelecek yılın bunun başlangıcı olabileceğini düşünüyoruz. Dolayısıyla, 2024’ten itibaren işlerin nasıl gelişeceği konusunda iyimseriz.”.

Zinsner, şirketin yakın zamanda pazar payını geri kazanmaya başlamasının ardından Intel’in kazançlarının devam etmesini bekleyip beklemeyeceği sorusuna yanıtı ise şu oldu; “Windows “yenileme” ve “katalizör”den bahsetmek ve zamanlaması, şirketin 14 Aralık’ta piyasaya sürülecek olan Intel Core Ultra işlemcilerini açıklamasından hemen sonra gelmesi ile ilginç olacak. ”

Loki 2. Sezon ilk Gösterimi Rekor Kırıyor!

 

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu