Geliştirmeler

Google Meet, Android ve iOS Cihazlarda 360 Derece Arka Plan Desteği Sunuyor!

Google Meet'in 360 derecelik arka planları, Android ve iOS cihazlarındaki tüm Google Workspace kullanıcıları tarafından kullanılabilecek.

Google Meet, Android ve iOS Cihazlarda 360 Derece Arka Plan Desteği Sunuyor! İşte detaylar.

Google Meet sonunda Android ve iOS cihazlarda 360 derecelik arka planları kullanıma sundu. Yeni özellik ile, kullanıcılar birden fazla mevcut arka plan arasından seçim yapabilecek. Kullanıcılar artık akıllı telefonlarında bir Google Meet görüşmesine katılırken bu efektlerden istediklerini seçerek uygulayabilecekler.

Bu özellik, tüm Google Workspace kullanıcıları ve kişisel Google Hesapları olan kullanıcılar için hem Android hem de iOS cihazlarda kullanıma sunuldu. Bunun yanı sıra şirket, Chat uygulama alanları için geliştiriciler tarafından onay kutuları, radyo düğmeleri ve açılır menüler gibi etkileşimli pencere öğelerini kullanmasına izin veren düzenlenebilir pencere öğelerini de kullanıma sundu.

Google Meet, Android ve iOS Cihazlarda 360 Derece Arka Plan Desteği Sunuyor!

Google tarafından yapılan bir paylaşıma göre, kullanıcılar artık cep telefonlarında bir görüntülü görüşmeye katılırken 360 derecelik arka planları kullanabilecekler. Özellik tüm Android ve iOS cihazlar için kullanıcılara sunuldu. Google, yayınladığı paylaşıma göre bu özelliğin çalışması için akıllı telefonun jiroskop veya yönlendirme verilerini kullandığını, böylece kullanıcı kafasını hareket ettirdikçe arka planı hareket ettirdiğini açıkladı. Kullanıcılar, Meet’te bulunan birden çok seçenek arasından dilediklerini arka plan olarak seçebilecekler.Google Meet

Akıllı telefonlarda Google Meet için 360 derecelik arka plana şu anda tüm Google Workspace kullanıcıları ve kişisel Google Hesapları kullananlara erişebilir halde olduğunun altını çizelim. Arka plan, kullanıcının orijinal arka planını toplantı katılımcılarından gizleyebilir, ancak yöneticilerin gerektiğinde bu arka planları kapatabilme yetkileri olduğunu unutmayalım.

Birkaç gün önce Google, görüntülü toplantı hizmetindeki video kayıtlarına altyazı eklemek için destek düzenlemesi daha gerçekleştirdi. Google Meet’e çevrilmiş altyazı özelliği geçen yıl kullanıma sunulmuştu, ancak bu özellik canlı toplantılarla sınırlı kalıyordu. Geliştirilen hali ile ise Google Meet kullanıcılarının kayıtlı toplantılara erişirken dil engellerini ve engelleri aşmasına yardımcı olmak için artık video kayıtları için kullanılabilir hale getirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu