Donanım ve Elektronik

Poco C55 Tanıtıldı!

Poco C55 tanıtıldı: Helio G85 işlemci, 50 megapiksel ana kameraya sahip.

Poco C55 Tanıtıldı! İşte detaylar.

Xiaomi markasının alt ürünü olarak markalaşan Poco, piyasaya uygun fiyatlı telefon seçeneklerini çıkarmaya Poco C55 ile devam ediyor. Akıllı telefon, dikkat çekici özellikleri “uygun” olarak aktarılabilecek bir fiyat karşılığında akıllı telefon kullanıcılarına sunuyor.

C55’te 6.71 inç büyüklüğünde HD+ çözünürlüklü ekran bulunmakta. Bu ekran Panda Glass camla korunmakta ve üstündeki damla çentik telefonun 5 megapiksel çözünürlüklü ön kamerasına yer veriyor. Bu ekranın yenileme hızı 60 Hz olduğu tanıtımda açıklanmış. Aynı zamanda dokunuş örnekleme hızı ise 120 Hz olduğunu söyleyebiliriz.

Poco C55

C55 isimli bu cihazın arka paneli suni deriyle kaplanmış olduğunu görüyoruz. Arka panele ise 50 megapiksel ana kameraya 2 megapiksel derinlik sensörü eşlik etmekte. Akıllı telefonun tam kalbinde bulunan MediaTek’in Helio G85 işlemcisinden gücünü alıyor. Bu işlemciye 4 veya 6 GB RAM seçeneği eşlik etmekte. Dahili depolama alanı seçenekleri ise 64 ve 128 GB olarak belirlenmiş. Eğer bu benim için yetersiz diyen bir kullanıcıysanız, depolama alanı microSD kart desteğiyle genişletilebiliyor.

Poco C55 kutusundan Android 12 ve MIUI 13 yüklü olarak çıkacağı aktarılan bilgiler arasında yerini almakta. Akıllı telefona ihtiyaç duyduğu enerjiyi 5000 mAh kapasiteli pil veriyor. Bu pil 10W şarj desteğine sahip olarak kullanıcıya sunulacak.

Poco C55 için mavi, siyah ve yeşil olmak üzere üç renk seçeneği belirlenmiş. Akıllı telefonun 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanına sahip modeli 2165 TL karşılığında satılacak. 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanı isteyenlerin ise 2507 TL ödemesi gerekecek. Telefon 28 Şubat’ta Hindistan’da raflarda yerini alacak. Belirtilen fiyatların ise Hindistan’da satış için belirlenmiş değerin, TL karşılığı olduğunun da altını çizelim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu