Donanım ve Elektronik

Samsung Galaxy Z Flip 5, Oppo Find N2 Flip’ten Daha Büyük Ekran Sunacak!

Samsung Galaxy Z Flip 5'in 2023'ün ikinci yarısında piyasaya çıkması beklenmekte.

Samsung Galaxy Z Flip 5, Oppo Find N2 Flip’ten Daha Büyük Ekran Sunacak! İşte detaylar.

Galaxy Z Flip 5, daha büyük bir ekran elde edecek. Katlanabilir akıllı telefonun geçen yıl Hindistan’da piyasaya sürülen Samsung Galaxy Z Flip 4’ün geliştirilmiş versiyonu olarak piyasaya sürülmesi bekleniyor. Samsung Galaxy Z Flip 5’in 2023’ün ikinci yarısında piyasaya çıkması beklenmekte. Tüm bunların yanı sıra, Samsung Galaxy Z Flip 5 hakkında yeni bir sızıntı internette ortaya çıktı. Sızıntı, Samsung’un nihayet bu yıl Galaxy Z Flip 5’in ekranını yükselteceği yönünde.

Samsung Galaxy Z Flip 5

Sızıntı kaynağı Ice Universe, Samsung Galaxy Z Flip 5’in Oppo Find N2 Flip’ten daha büyük bir ekrana sahip olacağı yönünde bir iddiada bulundu . Oppo kapaklı tarzdaki katlanabilir telefon, 3,26 inç AMOLED kapak ekrana sahip halde piyasaya çıkarılmıştı. Karşılaştırıldığında, Samsung‘un kendi Galaxy Z Flip 4’ü çok daha küçük 1,9 inçlik bir dış ekrana sahip olduğunu görmekteyiz.

Sızıntı kaynağı, dış ekranın ekran boyutu hakkında herhangi bir özel ayrıntı açıklamadı. Daha büyük kapak ekranı alanı, birden çok görev için kullanışlı olacağını tahmin etmek pek zor sayılmaz. Oppo, Find N2 Flip lansman etkinliğinde, kullanıcıların geniş kapak ekranından yararlanabilecekleri çeşitli kullanım durumları hakkındaki noktaları vurgulanmıştı.Samsung Galaxy Z Flip 5

Bunlar arasında ses çıkışları arasında geçiş yapmak, arka kamerayla öz çekimlere tıklamak için harici ekranı vizör olarak kullanabilmek, hava durumunu kontrol etmek, birden çok zamanlayıcı ayarlayabilmek gibi özellikler vardı. Bu aynı zamanda kullanıcıların cihazı tam açmadan bazı temel görevleri gerçekleştirmesini kolaylaştıracak özellikler arasında denilebilir.

Samsung, planladıkları çıkış ve lansman tarihinden oldukça uzak bir tarihte olduğumuz düşünüldüğünde sızıntılar olmasına rağmen, Galaxy Z Flip 5’in piyasaya sürülmesiyle ilgili herhangi bir ayrıntıyı henüz resmi olarak açıklamadı ya da doğrulamadı. Samsung Galaxy Z Flip 5’in, söylentilere göre Snapdragon 8+ Gen 2 SoC’ye, dış tarafta çift kamera kurulumuna ve ön kısımda bir ön kamera bulunan uzun 6,7 inç AMOLED dahili ekrana sahip olması bekleniyor. Ayrıca cihazın kutudan Android 13 tabanlı One UI 5.1 ile çıkmasını beklenenler arasında.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu