Geliştirmeler

Windows 11 Fotoğraflar Uygulamasına Yeni Özellikler Gelecek!

Windows 11 fotoğraflar uygulaması üzerinde geliştirme gerçekleştirdiğini duyurdu.

Windows 11 ile nokta düzenleme ve yenilenen slayt gösterisi özellikleriyle fotoğraflarınızı geliştirebileceksiniz. İşte detaylar.

Bilgisayar yazılımları, elektronik cihazlar, kişisel bilgisayarlar ve bilişim hizmetleri geliştirip, üretip, lisanslayan ve satışını gerçekleştiren Microsoft, Windows 11 için Fotoğraflar uygulamasında yeni güncellemeler üzerinde çalıştığı duyuruldu. Üzerinde çalışılmakta olan güncellemeler arasında fotoğraflardaki kusurları düzelten Spot Fix (Nokta Düzeltme) aracı ve yeni bir slayt gösterisi özelliği de bulunmakta. Windows 11 Canary ve Dev Kanallarındaki test kullanıcıları, bu yeni özelliklere hemen erişebilirken, bunların önümüzdeki aylarda tüm Windows 11 kullanıcıları için sunulması beklentisi bulunmakta.

Windows 11 Fotoğraflar Uygulamasına Yeni Özellikler Gelecek!

Gelecek olan güncelleme ile yenilenen slayt gösterisi deneyimi, fotoğraflarınızı animasyonlar, geçişler ve eğlenceli müzikler eşliğinde bir slayt gösterisi formatında görüntülemenize olanak tanımaya başlayacak. Windows Fotoğraflar uygulamasının baş ürün yöneticisi Yvonne Hsieh, “Windows 11’deki yeni Fotoğraflar uygulamasını geçen sonbaharda başlattığımızdan beri topluluktan aldığımız en önemli özellik taleplerinden biriydi.” diyerek durumu özetliyor.

Windows 11

Teknoloji geliştirme ve üretme şirketi Microsoft, kullanıcıları tarafından talep edilen bir başka önemli özellik olan zaman çizelgesi kaydırma çubuğunu da geri getireceğini müjdeledi. Bu özellik, belirli bir yıldan anı arıyorsanız, yıl ve aya göre fotoğrafları bulmanızı sağlayan kullanışlı bir araç olarak açıklanabilir. En son eklenen özellik olan Spot Fix (Nokta Düzeltme) aracı ise fotoğraflardan kusurları veya “istenmeyen alanları” kaldırmanıza olanak tanımakta. Aslında nokta düzeltme aracı, Google’ın sunduğu Sihirli Silgi özelliğine benzer gibi görünüyor olsa da, ne yazık ki, fotoğraftaki diğer içerikle eşleşmeye çalışan bir düzeltme aracı denilebilir.

Şirketin, Windows 11 Fotoğraflar uygulamasındaki bu yeni özellikler aracılığı ile kullanıcılar, fotoğraf düzenleme deneyimini daha da geliştirerek, anılarına yeni bir soluk katma fırsatı yakalayabilecekler. Yapılan tüm yeniliklerle, kullanıcıların fotoğrafları üzerinde daha fazla kontrol ve özelleştirme imkanı sunularak daha etkileyici ve ilgi çekici hale getirebilmesi amacını taşıdığını söyleyebiliriz.

Apple Card Tasarruf Hesabı 1 Milyar Dolar Yatırım Çekti!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu