Donanım ve Elektronik

Galaxy Z Flip 5’in Özellikleri Duyuruldu!

Galaxy Z Flip 5 ekranı ile ilgili özellikler ortaya çıktı.

Galaxy Z Flip 5 isimli cihazın ekranı ile ilgili bilgiler paylaşıldı. İşte detaylar.

Teknoloji şirketi SAMSUNG‘un yeni katlanabilir akıllı cep telefonu olan Galaxy Z Flip 5 ile ilgili sızıntı bilgiler bir süredir resmi tanıtımdan önce paylaşılmaya başlanmıştı. Resmi tanıtımı öncesi her gün yeni bir bilgi de önceki bilgilere eklenmeye devam ediyor. Ünlü teknoloji duyumcusu Ice Universe tarafından aktarılan en son bilgi, Z Flip 5 isimli cihazın ekranı hakkında oldu.

Galaxy Z Flip 5’in Özellikleri Duyuruldu!

Kaynağın yaptığı paylaşıma göre SAMSUNG’ un Z Flip 5 modelinde 3.4 inç büyüklüğüne sahip bir kapak mevcut olacak. Bahsi geçen ekranın çözünürlüğü ise 748 x 720 piksel değerinde. Geçmişte gerçekleştirdiği sızıntı bilgilerin doğruluğundan kaynaklı güvenilirliği ile bilinen kaynak 3.4 inç kapak ekranı iddiasını daha önce de takipçileri ile paylaşmıştı.

Galaxy Z Flip 5

SAMSUNG’ un bir önceki modeli Z Flip 4 isimli cihazda kapak ekranını büyüklüğünün 1.9 inçi, çözünürlüğünün ise 512 x 260 piksel olduğunu göz önünde buldurduğumuzda, kapak ekranı konusunda şirketin oldukça büyük bir değişim gerçekleştireceğini söylememiz yanlış olmayacaktır. Geçtiğimiz haftalarda ise Z Flip 5 için sızdırılan bilgiler doğrultusunda bazı görseller hazırlanmıştı. Hazırlanan görsellerde kapak ekranının büyüklüğünün 3.4 inç olduğunu belirtmişlerdi. 6.7 inçlik katlanabilir ekranda ise bir değişiklik olmayacağı aktarılan bilgiler arasındaydı.

Tüm bunların yanı sıra SAMSUNG’ un Z Flip 5 isimli modelinin kapak ekranını 3 inçin üstünde tutacağı iddiası bulunmaktaydı. “İstiridye kabuğu” tarzındaki katlanabilir telefonlarda yeni odak noktasının kapak ekranı olduğunu açıkça belirtebiliriz. Bu akıllı cep telefonun tanıtım tarihi için henüz bir bilgi bulunmasa da Z Flip 5’in temmuz ayında tanıtılması beklenmekte.

Apple Card Tasarruf Hesabı 1 Milyar Dolar Yatırım Çekti!

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu