Donanım ve Elektronik

Apple Card Tasarruf Hesabı 1 Milyar Dolar Yatırım Çekti!

Apple tasarruf hesabı dört gün içinde yaklaşık bir milyar dolar yatırım çektiği açıklandı.

Apple Card Tasarruf Hesabı 1 Milyar Dolar Yatırım Çekti! İşte detaylar.

Geçtiğimiz ay içerisinde piyasada yerini alan Apple Card Tasarruf Hesabı, oldukça iyi bir başlangıç yaptı diyebiliriz. Piyasaya yaptığı hızlı giriş ile aktarılan bilgilere göre ürünün piyasaya çıkarılmasının sonrasında tam olarak ilk haftada 240 bin hesap açılışı gerçekleşmiş. Raporların paylaşım kaynağı olan Forbes’e göre hesabın piyasaya çıkarılmasından sonraki dört gün içerisinde yaklaşık olarak bir milyar dolar yatırım çekti.

Apple Card Tasarruf Hesabı 1 Milyar Dolar Yatırım Çekti!

Raporları paylaşan Forbes’in aktardıklarına göre konuyla ilgili olan iki kaynak, Apple Card tasarruf hesabının yayınlandığı ilk gün 400 milyon dolar değerinde yatırım yapıldığı açıklandı. Ardından gelen günler ise 400 milyon olan yatırım neredeyse bir milyar dolara yükseldi. Aynı şekilde raporda ayrı olarak piyasaya çıkış haftası sonunda 240.000 hesabın açıldığını ve bu hesapların ortalama bakiyelerinin dört bin doların biraz daha üzerinde olduğu da belirtilmekte.

Apple Card

Apple Card hesapları bakiyeleri için belirlenen FDIC sigorta limiti 250.000 doları aşmayacak şekilde belirlenmiş. Piyasaya çıkar çıkmaz bu kadar ilgi görmesi ise şirketi dahi şaşırttı diyebiliriz. Buna ek olarak Forbes, yalnızca Apple kullanıcıları için kullanıma açık olan A-Card tasarruf hesabının ilk haftasında bu kadar yoğun ilgi ile karşılaşmasının büyük bir başarı ve oldukça etkileyici olduğunu raporuna not olarak eklemiş.

Raporunda “Bir dizi banka iflası sonrasında mevduatları çekmek ve tutmak için finansal kurumlar arasında rekabet” yaşanırken bu başarının gerçekleştiğini belirtmiş. Yakın zamanda gerçekleşen Silicon Valley Bank gibi finansal çöküşü ardından bankacılık hizmetlerinde yer alan kuruluşlar arasında mevduatları tutmak amacı ile yarış haline girildiği görüldü. Artık A-Card için bu yarışta yerinin sağlam olduğunu söylemek raporlar sonrası mümkün. Ayrıca son olarak Apple Card organizasyonun Goldman Sachs tarafından yönetildiğini ekleyerek haberimizi noktalıyoruz.

Sony X90L TV Tanıtıldı!

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu