Donanım ve Elektronik

Sony X90L TV Tanıtıldı!

Sony X90L TV, PlayStation 5 kullanıcıları için özel oyuncu televizyonu.

Sony X90L TV tanıtımı gerçekleşti. İşte detaylar!

Teknolojinin nabzını pek çok alanda yoklayan ve ürün çıkaran Sony şirketi, PlayStation 5 kullanıcılarına jest olacak bir ürün tanıtımını gerçekleştirdi. Sony özel bir oyuncu televizyonunu teknoloji severlerin beğenisine sundu. X90L modeli yeni oyuncu televizyonu 4K çözünürlüğe ve 120 Hz yüksek yenileme hızına sahip bir televizyon olarak hazırlanmış. Kullanıcısına daha net ve kaliteli görüntüler sunmak bu yeni modelin en büyük hedefi diyebiliriz.

Sony X90L TV !

Şirketin yeni model televizyonu Sony X90L oyuncuların oyun deneyimini daha da iyileştirmek için birçok teknolojik özellik sunmakta. Cihaz iki adet HDMI 2.1 bağlantı noktasına sahip. Aynı zamanda değişken yenileme hızını destekleyebiliyor.

Sony X90L TV Tanıtıldı!
Sony X90L TV

Bu destek ile oyuncuların hareket bulanıklığını azaltma ve hedef işaretleme gibi sorunlarını düzeltmek üzere bir deneyim için cihaz çıkarıyor diyebiliriz. X90L modelinde oyunculara özel bir işlev bulunmakta. Bu özellik ile bu cihaz, siyah denge ayarına, VRR’ı ve görüntü modunu oyun oynanırken otomatik olarak ayarlayarak daha net ve pürüzsüz bir görüntü sağlamakta.

Tüm bunların yanı sıra X90L isimli bu modelde PlayStation 5 kullanıcıları için özel olarak tasarladığı bir televizyon olması vasıtasıyla, otomatik HDR ayarı ve içeriğe uyarlanabilir görüntü modu gibi özellikler sunmakta. PlayStation 5, televizyonu algılayarak en uygun HDR ayarını otomatik olarak seçmekte. Gelelim Sony’nin X90L modeli için raflarda belirlediği fiyata.

Sony X90L modelini farklı boyut seçenekleri ile kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor. 55 inçlik modeli için belirlediği fiyat 1.085 dolar, 65 inçlik modeli için 1.302 dolar, 75 inçlik modeli için ise 5.787 dolar olarak belirlenmiş. Fakat bu cihazın ülkemizde çıkıp çıkmayacağı ile ilgili resmi bir açıklama halen bulunmamakta.

Realme 11 Pro+’tan Yeni Görseller!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu