Kültür Sanat

Dune 2’nin ilk Fragmanı Yayınlandı!

Dune 2'ye ait fragman yayınlandı. İlk bölümü çok beğenilmişti.

Dune 2’nin ilk Fragmanı Yayınlandı! Dune 2 ne zaman yayınlanacak? İşte detaylar.

İlk bölümü ile oldukça ses getiren yapım Dune’un Warner Bros. tarafından yapımcılığının üstlenildiği, Denis Villeneuve’nin yönettiği Dune: Bölüm 2 filminin ilk fragmanı yayınlandı. Frank Herbert’in yeni ufuklar açan bilimkurgu romanından uyarlanan filmin ikinci bölümü, ilkinden de iyi olacak gibi görünmekte.

Dune 2’nin ilk Fragmanı Yayınlandı!

Filmin ilk fragmanında Timothée Chalamet’nin canlandırdığı Paul ve Zendaya’nın canlandırdığı Chani karakterlerinin Arrakis’in geleceği hakkında konuşması ile başlamakta. Timothée Chalamet’in canlandırdığı Paul, kuşkulu görünen Chani’ye “Burada kum gördüğün yerde su hayal et. Eğer dalış yaparsan, dibe ulaşamazsın” cümlelerini kurduğu görülüyor.

Dune 2

Aralarında geçen bu diyaloğun ardından Florence Pugh ilk kez Prenses Irulan karakteriyle karışımıza çıkıyor olduğunu görüyoruz. Irulan karakteri ilk filmde yer almamıştı. Ancak fragmana bakıldığında Irulan’ın en azından hikayenin bir kısmını anlatacağı yani onun ağzından da olayları dinleyeceğimiz anlaşılmakta. Bu da filmi Frank Herbert’in 1965 çıkışlı romanına biraz daha yaklaştırıyor diyebiliriz.

Ayrıca ilk filmde görünmeyen bir diğer karakter olan Feyd-Rautha da izleyicilerin karşısına çıkıyor olacak. Bu karaktere hayat veren isim ise Austin Butler olmuş. Peki film ne zaman vizyona girecek? Dune: Bölüm 2, 3 Kasım 2023’te vizyona gireceği açıklandı.

Arayış’ın 1. Fragmanı Geldi! Disney+’ın yeni orijinal Türk dizisi!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu