Geliştirmeler

Microsoft PC Manager Nedir? Windows 10 ve 11’e Gelecek Mi?

Microsoft PC Manager Nedir? Kullanıma Açıldı mı? Windows 10 ve 11'e Gelecek Mi? Ne Zaman Yayınlanacak?

Microsoft PC Manager Nedir? Kullanıma Açıldı mı? Windows 10 ve 11’e Gelecek Mi?

Bilgisayar kullanıcıları bilgisayarlarının güvenlik ve bakımına özen göstermekte. Zararlı yazılımlara ve uygulamalara karşı önlem almak için bu tip programlara her kullanıcı ihtiyaç duyuyor. Bunun beraberinde pek çok program piyasaya çıkıyor. Her şirket bu tip bir uygulama geliştirip piyasaya sunuyor. Bu programların bazıları ücretsiz iken bazıları ücretli oluyor. Bu programların arasına yeni bir tane daha gireceği haberi Microsoft tarafından yayınlandı. Microsoft Pc Manager adında bir program üzerinde çalışmalar başlatıldı ve kullanıma beta sürüm olarak sunuldu. Üstelik program ücretsiz bir şekilde yaınlandı.

Microsoft Pc Manager Nedir?

Microsoft, Windows 10 ve 11 için ” PC Manager ” adlı resmi bir disk temizleme ve performans optimize edici aracı yayımladıŞu anda PC Manager test aşamasında ve kullanıcıların kullanımına açık bir Beta sürümü olarak, test amacıyla ücretsiz indirilebilir şekilde yayınlandı.

Bu program 3. taraf sistem temizleyicilere ve kötü yazılımlara karşı Microsoft’un resmi ve ücretsiz alternatifi olarak edinilebilir. Program yüklendikten sonra size iki sekme sunuyor. Bakım (temizlik) ve güvenlik. Temizleme sekmesinin başlığı “Bilgisayarınızın performansını artırın” ve Güvenlik sekmesinin başlığı ise “Bilgisayarınızı tehditlere karşı tarayın” şeklinde karşımıza çıkıyor. Yani program aslında şu an bulunan muadillerine büyük bir rakip olabilecek gibi görünüyor. Kolay arayüzü ve işlevselliğiyle bunu ön görebiliriz.

Temizleme sekmesi, sistem performansını hızlandırmak için temizlenecek geçici dosyaları bulmak, olası sorunlar hakkında bilgi edinmek ve başlangıç ​​öğelerini devre dışı bırakmak için “Durum Denetimi” yapmakta. Güvenlik sekmesi, kullanıcının sisteminde varsayılan web tarayıcısını ayarlamak ve kötü amaçlı yazılımlar, uygulamalar tarafından varsayılan tarayıcı değişikliğini engellemek için “Güvenlik Denetimi” yapmakta.

Microsoft Pc Manager
Microsoft Pc Manager

Microsoft Pc Manager Ne Zaman Yayınlanacak?

Microsoft Pc Manager şu an için yayınlanmış durumda görünüyor ancak beta sürüm olarak test amaçlı yayınlanmış halde. Üstelik ücretsiz olarak kullanıcıların hizmetine sunulmuş durumda. Şu an için dil desteği ve program detayları sorunlu görünüyor gibi. Yani kapsamlı olarak kullanıcılara hazırlanmış diyemeyiz.

Muhtemelen önümüzdeki süreçlerde düzenlemeler ve güncellemeler ile program daha iyi bir hal gelecektir diye düşünüyoruz. Beta süreci bitikten sonra diğer uygulamaları büyük bir rakip olabilecek gibi görünüyor programın ücretsiz oluşu diğerlerinden daha ön çıkarıcı özelliklerinden biri.

Microsoft Yeni Teknoloji Harikası Ürünlerini Tanıttı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu