İnternetDonanım ve Elektronik

Android ve IOS’ a Rakip mi Geliyor? 3’lü Kapışma!

Android ve IOS' a Rakip mi Geliyor? Musk tarafında sular durulmuyor!

Android ve IOS’a Rakip mi Geliyor? Elon Musk alternatif üreteceğini söyledi ve piyasa yine karıştı!

Android ve IOS’a rakip mi? Evet yine Musk! Elon Musk, Twitter üzerinden sorulan “Google ve Apple‘a rakip bir alternatif üretilebilir mi?” sorusuna ‘zorunda kalırsam yaparım’ dedi ve piyasa yeniden karıştı.

ABD’li siyasi yorumcu Liz Wheeler, attığı Tweet ‘de Google ve Apple’ın mağazalarından Twitter’ı kaldırma söylemlerine karşı Elon Musk’ ın alternatif bir işletim sistemi ve akıllı telefon çıkarabileceğini söyledi ve topu Musk’ a atı. Buna karşı cevap olarak ise Musk “Zorunda kalırsam yaparım.” dedi.

Android ve IOS'a Rakip mi?
Android ve IOS’a Rakip mi?

Android ve IOS’a gerekirse rakip olurum!

Musk, Lİz Wheeler’ın atmış olduğu Tweet’e karşılık olarak ” İçtenlikle söylüyorum ki umarım durum o hale gelmez ama evet, eğer bana başka seçenek bırakılmazsa alternatif bir telefon yaparım.” dedi. Bu cevap sonrası akıllı telefon camiasını karıştırdı. Bu Tweet sonrası hem olumlu hem de olumsuz yorumlar Android ve Apple içerik üretici ve kullanıcılardan gecikmedi.

Bir kısmı devrim yaratıcı olabileceğini üretilirse satın alıp kullanmak istediklerini dile getirirken, diğer kısmı ise kullanmakta oldukları cihazlardan gayet mutlu olduklarını ve değişmek istemeyeceklerini dile getirdi. Bu yorumların büyük çoğunluğu olumsuz olsa da Musk’ ın üreteceği alternatif merak konusu olmaya devam edecek gibi görünüyor.

Peki siz bu duruma olumlu mu olumsuz mu bakıyorsunuz? belirtmeyi unutmayın.

Elon Musk 2.0’ı tanıttı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu