Donanım ve Elektronik

Dell XPS 13 Plus 13. Nesil Intel ile Yenilendi!

Dell XPS 13 Plus 13. Nesil Intel işletim sistemi ile yenilendiğini duyurdu.

Dell XPS 13 Plus 13. Nesil Intel ile Yenilendi! İşte detaylar.

Dizüstü bilgisayar şirketlerinden Dell, XPS 13 Plus model dizüstü bilgisayarını 13. nesil Intel işlemcilerle yenilediğinin duyurusunu gerçekleştirdi. Dell’in en “cesur ve eğlenceli” dizüstü bilgisayarı olarak tanımlanan XPS 13 Plus tasarımı itibarıyla geçtiğimiz yıl piyasaya çıkan versiyonundan farklı bir tasarım dili kullanmıyor aksine çok benzer olduğunu söyleyebiliriz. Yenilenen versiyonda düz klavye, LCD işlev sırası, görünmez dokunsal izleme dörtgeni gibi unsurlarda bir değişiklik görmeyeceğinizi belirtmekte fayda var. 13. nesil Intel işlemciler arasında ise Core i7-1360P’nin varlığı öne çıkıyor olacak.

Dell XPS 13 Plus 13. Nesil Intel ile Yenilendi!

Bilgisayarlar gibi pek çok teknolojik cihazda işlemci değişikliğinin önemli ve gerekli bir yenilik olduğunu belirtmek gerekiyor. 2022 model XPS 13 Plus şık tasarımı ve ekranının kalitesiyle dikkat çekmiş olsa da, pil ömrünün düşük olması kullanıcılar tarafından eksi olarak eleştirilere maruz kalmıştı. Bu sorun, ince ve hafif bir dizüstü bilgisayar için ciddi bir sorun olsa da, daha iyi bir işlemci ile tüm sorunu bağlamında değerlendirilebilir.

Dell XPS 13 Plus

Eski versiyonlarından 2013 model XPS 13 Plus’ta Intel’in P serisi işlemcileri tercih edilmişti. Ayrıca o seri  “ultra verimli” U serisi ve “yüksek performans” vadeden H serisinin arasında konumlandırılmıştı. Intel’in P serisinde XPS 13 Plus’ın işine yarayacak bir değişiklik yaptığını da dip not olarak eklemek gerekiyor. 13. nesilde bu serideki işlemcilerin verimlilik odaklı çekirdeklerinin sayısı artırılacak. Bu da şu anlama gelir, pil ömrünün uzayacak.

Yeni Dell XPS 13 Plus isimli bu dizüstü bilgisayar, ABD’de 899 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulmakta. Farklı işlemci seçeneklerine baktığımızda fiyatlar sırasıyla 999 ve 1499 dolara şeklinde yükselecek. Türkiye pazarında yer alıp almayacağı ve raflardaki değeri hakkında şu an için herhangi bir resmi açıklama bulunmamakta.

Google Chrome 113, Hız Canavarı!

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu