Yazılım Dilleri

Microsoft Windows 11 Entegrasyonu Teams’ten Kalkıyor!

Microsoft Windows 11 Entegrasyonu Teams’ten Kaldırılıyor! İşte Detaylar…

Microsoft bundan yaklaşık iki yıl önce Microsoft Teams‘in Windows 11’e entegre edileceğini kullanıcılarına bildirmişti. Yazılım devi şirket, bahsi geçen entegrasyonu sonlandırma kararı aldı. Sohbet işlevi, Windows 10 için bir uygulama olarak da kullanılabilen Teams’in daha esnek ücretsiz sürümüyle değiştirilmesi planlanıyor. Microsoft, bu hafta yeni bir Windows 11 test yapısındaki olacak değişiklikleri duyurdu.

Şirket tarafında konuyla ilgili olarak kıdemli program müdürü Brandon LeBlanc’ın imzasıyla yapılan açıklamada şu ifadeler yer alıyor: “Bu sürümle birlikte Chat’in adı Teams – Ücretsiz oluyor. Teams – Ücretsiz, varsayılan olarak görev çubuğuna sabitleniyor ve görev çubuğundaki diğer uygulamalar gibi sabitlemesi kaldırılabiliyor.

microsoft-windows-11

Microsoft Windows 11 Chats’e yenilikler devam ediyor!

Microsoft şirketi şimdiye kadar düzenli olarak Windows 11 içindeki Chat’e düzenli olarak yeni özellikler eklemeye devam edip geliştiriyordu. İyileştirilmiş görüntülü arama özellikleri, AI sanat aracı gibi yenilikler bunlar arasında öne çıkıyor. Windows 11’in yerleşik Chats işlevinin temelinde Teams 2.0 istemcisi bulunuyordu. Microsoft Teams entegrasyonu öncesinde Cortana’nın Windows 11 desteğini de sonlandırma kararı almıştı.

Microsoft’un Windows 11’in yerleşik Microsoft Teams istemcisini devre dışı bırakma kararı, şirketin bu yılın sonlarında Windows 11’de Cortana desteğini sonlandırmayı planladığını açıklamasından birkaç gün sonra geldi. Yeni bir mali yıla başlamak üzere olan şirket, çabalarını yapay zekâ destekli Windows Copilot aracı da dahil olmak üzere başka yerlerde yeni Windows projelerine yoğunlaştırıyor.

Müzik Yayıncıları Twitter’a 250 Milyon Dolarlık Dava Açtı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu