Yazılım Dilleri

Yazılım alanlarıyla ilgili 4 kodlama dili!

Yazılım alanları ve bu alanlara göre 4 kodlama dili!

Yazılıma başlarken çalışmak için alanınıza göre yazılım dillerine  yani kodlama diline yoğunlaşmayı isteyeceksinizdir. Tabi ki başlayacağınız noktayı seçmenizin önemini anlıyor ve sizin için bir liste oluşturuyoruz. Hadi gelin inceleyelim!

Kodlama dilleri
Kodlama dili

Web geliştirme nedir? Kodlama dili nedir?

Web geliştirme, internet üzerinde bulunan web sitelerin geliştirilme süreci olarak açıklanabilir. Şu an arama motoruna yazıp tıkladığınız herhangi bir site web geliştirme ile yapılmıştır diyebiliriz. Peki Kodlama dilleri nelerdir gelin bakalım.

Web geliştirmek istiyorsanız şu dillere halim olmanız gerekmektedir: HTML, CSS, JavaScript, SQL dillerine hakim olmalısınız.

Mobil oyun geliştirme nedir? Kodlama dili nedir?

Mobil oyun geliştirme, akıllı telefonlar ve tabletlerde kullanılmak için uygulamalarını ve yazılımlarını yapmak olarak açıklanabilir. Şu an telefonunuzda ya da tabletinizde oynamak üzere indirdiğiniz oyunların geliştirilmesi ve hazırlanması olarak özetleyebiliriz. Peki Kodlama dilleri nelerdir gelin bakalım.

Mobil oyun geliştirmek istiyorsanız şu dillere hakim olmanız gerekmektedir: Java, Dart, JavaScript, Swift dillerine hakim olmalısınız.

Oyun geliştirme nedir? Kodlama dili nedir?

Oyun geliştirme, isterseniz tek kişi isterseniz de bütün dünyaya dağılan bir ekiple ya da bir şirketin hazırladığı, oyunu yazdığı süreçtir. Oyunun yaratılış sürecinden piyasaya çıkış sürecine kadar olan kısmı kapsar. Peki Kodlama dilleri nelerdir gelin bakalım.

Oyun geliştirmek istiyorsanız şu dillere hakim olmanız gerekmektedir: C#, Java, JavaScript, C++ dillerine hakim olmalısınız.

Yapay zeka geliştirme nedir? Kodlama dili nedir?

Yapay zeka geliştirme, doğal olan zekanın aksine makineler tarafından kullanılmak üzere yazılan bir yazılım ürünü sonucudur. Peki Kodlama dilleri nelerdir gelin bakalım.

Yapay zeka geliştirmek istiyorsanız şu dillere hakim olmanız gerekmektedir: Phthon, Java, R, C++ dillerine hakim olmalısınız.

Veri bilimi nedir? Kodlama dili nedir?

Veri bilimi,  yapılandırılan veyahut yapılandırılmayan verilerden bilgi ve öngörü elde etmek için algoritmaları ve sistemlerin yazılımını kapsar. Peki Kodlama dilleri nelerdir gelin bakalım.

Veri bilimi üzerine çalışmak istiyorsanız şu dillere hakim olmanız gerekmektedir: Python, SQL, JavaScript, Matlab dillerine hakim olmalısınız.

Peki siz hangi alanda çalışmak ve kendinizi geliştirmek istiyorsunuz?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu