Sosyal Medyaİnternet

Facebook ve Instagram’dan Genç Kullanıcılarını Korumaya Yönelik 2 Büyük Adım!

Facebook ve Instagram Genç Kullanıcılarını Korumak İçin 2 Büyük Adım Attı!

Facebook ve Instagram Genç Kullanıcılarını Korumak İçin 2 Büyük Adım Attı!

Facebook ve Instagram genç kullanıcılarının güvenliğini sağlamak için daha katı gizlilik ayarları getirmek üzere çalışmalara başladı. İşte detaylar.

Facebook ve instagram genç kullanıcıları hakında
Facebook ve Instagram genç kullanıcıları hakkında

Facebook ve Instagram için Meta, istenmeyen uygunsuz etkileşimleri sınırlandırmak üzere istedikleri sürece kendi yaş grubu kullanıcı aralığında kalmalarına izin verecek, genç kullanıcılara uygunsuz ve spam davranışları sergileyen kullanıcıları engellemek için bildirim ve raporlamasını sağlayacak yeni yollar sunmaya hazırlanıyor. Şirketin asıl amacı, gençlerle akrabalık dahil hiçbir bağlantısı olmayan şüpheli kullanıcıların genç kullanıcıları rahatsız etmek ve istismarın önüne geçmek olduğu açıklandı. Bunun sonucunda planlanan gençlerin hiçbir şekilde kötü niyetli sosyal medya kullanıcıları tarafından zarar görmeyeceği, mental sağlıklarının etkilenmeyeceği güvenli bir platform oluşturmak.

Facebook ve Instagram için atılan adımlar etkili olacak mı?

Şirket, şu an için önceliklerinin hiçbir bağlantısı ve tanışıklığı olmayan kimselerin gençler ile sohbet başlatmasını engellemek olduğunu belirtiyor ve bu tip hesaplar için “şüpheli” terimi kullanılıyor. Şüpheli hesap olma durumunu ise şu şekilde açıklıyor “Şüpheli olarak tanımlanmış hesap yakın zamanda bir kullanıcı tarafından engellenmiş ya da uygunsuz olarak raporlanmış bir yetişkine ait hesap”. Meta’nın bu hamlesi bu tür davranışlar sergileyen hesapların bir tür damgalama yöntemi ile engel olmak için ciddi bir adım olacak ve siber suçluların suç işlemesini büyük boyutta engelleyecek gibi görünüyor.

Meta’nın adımlarının genç kullanıcılarının sosyal medya platformlarında savunmasız bulunmaları ve travmatik olarak etkilenmemeleri adına olması ebeveynler içinde oldukça faydalı olacak gibi görünüyor. Sosyal medyadan mahrum kalmak yerine güvenli sosyal medya platformları düşüncesinde ilerleyerek gizlilik ayarlarını güçlendirmeye çalışan Meta’nın bu adımı oldukça faydalı olacak gibi görünüyor.

Spotify Wrapped 2022 nedir? Bu yıl ne zaman yayınlanacak?

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu