Donanım ve Elektronik

Snapdragon AR2 Gen 1 Tanıtıldı!

Snapdragon AR2 Gen 1 kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Geçtiğimiz günlerde mobil devi Qualcomm, yeni ürünleri Snapdragon AR2 Gen 1’i tanıttı.

Snapdragon AR2 Gen 1
Snapdragon AR2 Gen 1

Uzun süredir işlemci üretimini akıllı telefon ve tabletler üzerine yoğunlaştıran Qualcomm, bu sefer güvenli bölgesinden çıkarak ARM mimarisinde ulaştığı uzmanlığını PC’ye taşıyor.

Snapdragon AR2 Gen 1 modeli tanıtımı gerçekleşti!

Windows Pc’ler de kullanılmak üzere geliştirilen yeni ARM işlemcilerini alt markaları Oryon hakkında elle tutulur bir bilgi akışı sağlanmasa da şu an piyasa da dikkatleri üzerine çekmiş durumda. İşlemcilerin 2023 yılında piyasaya çıkışı ve yüksek bir performans getirmesi bekleniyor. Sadece bilgisayar için de kullanımı sınırlandırmak istemediklerini belirtiyorlar. Oryon hakkında olan tüm detay bilgiler şu an için açıklanmasa da 2023 yılının başlarında duyurulacak gibi görünüyor.

Şirket tanıtım zirvesi kapsamında Snapdragon AR2 Gen 1 işlemcisi ince ama arttırılmış gerçeklik kulaklıkların kullanımını mümkün kılacağından bahsetti. Qualcomm’ un XR ürün yönetiminden sorumlu başkan yardımcısı Hugo Swart,”Kafaya takılabilen AR’nin benzersiz kullanım zorluklarını ele alarak  şık bir form ile biçimlenen modele sığabilen , yapay zeka ve bağlantı sağlamak için Snapdragon AR2’yi geliştirdik. ”

Snapdragon AR2 Gen 1
Snapdragon AR2 Gen 1

Qualcomm, geliştirdikleri AR gözlüklerini ve kulaklıklarını oluşturmak için Lenovo, Pico, Sharp, Niantic, LG, Oppo ve daha fazlası gibi üretici şirketler ile de birlikte çalışıyor. Başa takılan  bu gözlükler, AR donanımıyla birlikte kullanılabilecek. Snapdragon AR2 Gen 1, geliştiricilerin başa takılan AR içeriğiyle çalışmasına ve AR gözlük segmentini ileriye taşımasına yardımcı olabilecek bir tür temel olacak şekilde tasarlanan Snapdragon Spaces XR Geliştirici Platformunun bir parçası olacağını aktardı.

Snapdragon AR2 Gen bir tanıtım videosuna buradan ulaşabilirsiniz.

VR gözlük Meta Quest Pro tanıtıldı.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu