TeknolojiDonanım ve Elektronik

Iphone İOS 16 Canlı Metin Özelliği Nedir? Nasıl kullanılır?

Iphone İOS 16 Canlı Metin Özelliği Nedir? Nasıl kullanılır?

Iphone İOS 16 Canlı Metin Özelliği Nedir? Nasıl kullanılır? Canlı Metin Nasıl Kullanılır? Gelin hep birlikte inceleyelim.

İOS 16.1 mevcut sürüm olmakla birlikte çeşitli ve yeni özellikleri içinde barındırmaktadır. Ama her şey bununla bitmiyor geçen yıl İOS 15’e gelen mükemmel ama pek yaygın bilinmeyen bir özellik olan bir özellik olan “Canlı Metin ” özelliğine enfes bir güncelleme İOS 16 ile birlikte geliyor peki nedir bu Canlı metin?

iphone ios 16 hakkında
Iphone ios 16 hakkında

Iphone İOS 16 ile güncellenecek özellikler ve canlı metin nedir?

Canlı metin özelliği basit bir şekilde tanımlamak gerekirse bir görüntü üzerinde bulunan metni değiştirmenize imkan sağlamaktadır. Örneğin bir billboard üzerinde bulunan konser takvimi dikkatinizi çekti ve arkadaşlarınıza ya da kendiniz için not almak istediniz fotoğrafını çektikten sonra bu özellik vasıtasıyla not oluşturabilmeniz olanak sağlar. Bu şekilde bilgileri kolaylık ile paylaşabilirsiniz.

Bu özellik İPadOS 16.1′ de çalışmaya başlayacak ve bu özellik diğer cihazlara da bunun ile beraber güncelleme ile kullanıma sunulacak.

Bir diğer can alıcı noktası ise yerel dilini bilmediğiniz bir ülkede turist olarak bulunuyorsanız, iş seyahatindeyseniz, tabelaları okumakta güçlük çekebilirsiniz. Canlı metin özelliği ile birlikte fotoğrafını çektiğiniz zaman sizin için anında çeviri yapma gibi bir enfes tarafı da bulunmakta. Ek olarak hızlı bir şekilde bu seyahatler de yapacağınız harcamalar için para birimini sizin için dönüştürebilmektedir.

Iphone İOS 16 kamera uygulamasında nasıl kullanılır?

Ayarlar bölümünden, genel ayarları seçin. Sonrasında dil ve bölge opsiyonuna gidin. “Canlı metni aç” butonuna tıklayın. Yeşil renk açıldığı anlamına gelmektedir.  İOS 16 kamera uygulaması üzerinde okunacak kısma odakladıktan sonra ekranda görünen vizörün köşesinde çıkacak simgeye dokunun. Bu şekilde çalışmakta. İşlevi barkod okuma özelliğinde olduğu gibi oldukça basit.

Snapdragon AR2 Gen 1 kullanıcıların beğenisine sunuldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu