Dijital PlatformlarİnternetOnline Eğitim

Sonunda Teams’e Canlı Çeviri Özelliği Geliyor!

Pandeminin etkisi ile beraber evden hibrit çalışma modelleri, online eğitimler ve arkadaşlarımızla görüntülü sohbet oldukça popülerleşti. Dolayısıyla, videokonferans platformları daha çok kullanılmaya başlandı. Bu hizmetleri veren platformlar, kullanıcı deneyimini arttırmak ve toplantılar için daha profesyonel bir görünüme sahip olacak birçok geliştirme yaptılar.

Teknoloji devi Microsoft tarafından, 2016 yılında duyurulan Teams,  günümüzde önemli bir uzaktan eğitim ve çalışma platformu. Hem mobil hem masaüstü versiyonu olan Teams, kişisel veya kurumsal e-postaya sahip herkes için kullanıma açıktır. Geçtiğimiz günlerde Microsoft, kullanıcılarını sevindirecek yeni özelliğini duyurdu.

Microsoft Teams’e anlık çeviri özelliği gelecek.

Geçtiğimiz günlerde, Microsoft’un Windows 11 işletim sistemi için yayınladığı büyük güncellemeden bahsetmiştik. Hatırlarsanız, kullanıcı deneyimini oldukça iyileştirecek yeni özelliklerde, bir canlı çeviri özelliği bulunuyordu. Şu an için yalnızca İngilizce dil desteği olan özellik, her sesi anlık olarak metne çevirecek.

Teknoloji devi şirket, uluslararası sohbet veya toplantı için oldukça kullanışlı olacak yeni özelliğini sonunda getiriyor. Bu özellik ile birlikte, kullanıcılar görüntülü görüşmeye başlarken ”Canlı Altyazı” hizmetini kullanabilecek.

Microsoft Teams
Microsoft Teams

Özellikte farklı dil seçenekleri olacak ve seçtiğiniz dilde çeviri, siz görüşmenizi gerçekleştirirken ekranın altında görünecek. Bu sayede, farklı ülkelerdeki iş arkadaşlarınız veya meslektaşlarınız ile kolayca görüşebilecek ve kendinizi ifade edebileceksiniz.

Canlı altyazı özelliğini aktive etmek için, toplantı başlatmanız gerekiyor. Başlangıç aşamasındaki ”Diğer Seçenekler” sekmesi, sizi doğrudan canlı altyazıları açabileceğiniz seçeneğe gönderecek. ”Canlı Altyazıları Aç” sekmesinden altyazıların bulunduğu bölüme gidebilir, çevrilmesini istediğiniz dili seçebilirsiniz.

Özellik, gitgide tüm Teams kullanıcılarına ulaşacak. 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu