Donanım ve ElektronikTeknoloji

Pixel 7 Pro: Google’ın Amiral Gemisi!

Teknoloji devi Google, 6 Ekim tarihindeki etkinliğinde birçok teknoloji harikasını ürününün lansmanını yapacak. Geçtiğimiz günlerde, ilk akıllı saati Pixel Watch‘un birkaç sızıntısı ortaya çıktı ve olası özelliklerinden bahsetme şansını bulmuştuk.

Apple’ın olay yaratan etkinliği gerçekleştiğinden beri, gözler diğer teknoloji devi firmalara çevrildi. Bu sebep ile Google’ın yeni ürünlerine beklenti oldukça yüksek tutuluyor. Pixel Watch‘un olası özelliklerinden bahsettikten sonra fark ettik ki, ürünler Samsung, Apple gibi dev markaların ürünlerine büyük bir rakip olabilir.

İşte Google’ın yeni akıllı telefonu Pixel 7 hakkında bilinenler;

Daha öncesinde ortaya çıkan görüntüler ve şirketin Keynote sunumundaki tanıtımı sayesinde, ürünler hakkında az çok bilgi sahibi olduk. Elde edilen görseller, şirketin sade ve şık bir tasarım üzerinden gittiği, teknik özelliklerinin ise dev markalara rakip olacak şekilde geliştirildiği, açık ara fark ediliyor.

Google Pixel 7 ve Pixel 7 Pro‘nun, 6 Ekim‘de piyasaya sürüleceği resmen doğrulandığından beri, ortaya birçok detay sızdırıldı ve sızmaya da devam ediyor. Bu zamana kadar hep arkayüzünü gördüğümüz ürünün, sonunda ekranını da görebildik.

Google Pixel 7
Google Pixel 7

Tabii ki paylaşılan görüntü çok fazla detay vermiyor fakat en azından birkaç tahmin yürütebiliriz. Pixel 7 Pro,  önceki nesil Pixel 6’ya göre daha az kavisli olacak gibi görünüyor. 

Pixel7 ve Pro modeller, Avrupa pazarında 128 GB ve 256 GB olmak üzere, iki dahili hafıza seçeneği ile piyasaya sürülecek. Pixel7 Pro‘nun, telefoto kamera kısmında bazı değişiklik ve geliştirmeler yapılabilir. Kesin olarak biliyoruz ki, cihazda önceki nesilde kullanılan Sony IMX586 sensör yerine Samsung’un GM1 sensörü kullanılacak.

Çok ses getireceğini düşündüğümüz cihazın, Google tarafından paylaşılmış bir cihaz hakkındaki videosu bulunuyor.

Cihazın ”Snow, Obsidian ve Lemon Grass” olacak şekilde 3 farklı renk seçeneği olacağı tahmin ediliyor. Fiyat konusunda şu an için kesin bir bilgi yok fakat yeni cihazlar, Pixel 6 serisi fiyatlarını koruyacak gibi duruyor. Yaklaşık olarak, 128 GB’lık modeller için Pixel 7 599$, Pixel7 Pro ise 899$ üzerinden satışa çıkabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu