Sosyal Medyaİnternet

TikTok, Yakınlarda ile Çevrenizde Video Paylaşanlar Gözükecek!

Video paylaşım ve canlı yayın sosyal medya platformu TikTok, uygulamayı geliştirmeye devam ediyor. Aktif kullanıcı sayısı 1 buçuk milyara yaklaşan platformun, yapay zekâ desteğiyle metinleri görsele çeviren efekt eklediği haberini vermiştik.

Son dönemde TikTok, anahtar kelimeler ile arama motoru oluşturarak, Google’a rakip olmaya çalışması haberleri ile gündeme gelmişti. Platform yepyeni yatırım ve geliştirmeler ile aslında birçok yere rakip olmaya devam ediyor.

TikTok “yakınlarda” ile Snapchat benzeri bir durumla gündeme geldi.

”Nearby (Yakınlarda)’’ adı verilen özellik ile platform, etrafınızdaki kullanıcıların gönderilerini görebilmenizi sağlıyor. Son dönemde, tüm sosyal medyanın seyrine karar verecek derecede popüler olan uygulama, milyarlarca kullanıcıya sahip.

Henüz belirli kullanıcılarda test edilen özellik için yeni bir akış sayfası olacak. Ana sayfanın üstünde bulunan ”Sizin İçin” ve ”Takip ediliyor” sekmelerinin yanına bir yenisi daha geliyor. Sizin için kısmında, uygulamanın size önerdiği içerikler, takip ediliyor kısmında da adı üstünde, takip ettiğiniz kullanıcıların paylaştığı videolar gösteriliyor.

Yakınlarda sekmesi ile, etrafınızda gerçekleşen olayları takip edebileceksiniz.

TikTok Yakınlarda, Sizin İçin ve Takip ediliyor sekmesinin yanına gelecek.
TikTok Yakınlarda, Sizin İçin ve Takip ediliyor sekmesinin yanına gelecek.

Artık yakınınızda video paylaşanlar ifşa olacak.

Yakınlarda sekmesinde bir gönderiyi görebilmeniz için, kullanıcının gönderiye bir etiket koyması gerekiyor. Bu özelliğin çalışabilmesi için, kullanıcıların konum etiketi koymasına olanak sağlayacak, yeni bir destekleyici özelliğin de test edilmesi gerekiyor.

Böylelikle, kullanıcıların gönderi paylaşırken koyduğu konum etiketleri, sizin yakınınızda paylaşılan videoları görmenize olanak sağlayacak.

Yeni özellik TikTok reklamları için de kullanılabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu