Sosyal Medyaİnternet

Instagram’a Anlık Fotoğraf Paylaşma Geliyor!

Video ve fotoğraf paylaşımlarında oldukça popüler olan sosyal medya platformu Instagram, yeni bir özellik üzerinde daha çalışıyor. Özellikle TikTok‘a benzemeye başladığı iddialarından sonra, platformun bazı güncellemeleri iptal ettiği veya ertelediği görülmüştü.

Son dönemlerde oldukça popüler olan kısa video içerikleri ile beraber, birçok platform kısa videolara yönelmişti. Platformların özellik getirmede resmen birbiriyle yarıştığı şu dönemde, Instagram Reels videoların, tam ekranda gözükmesi üzerine, postların da 9:16 ölçeğe geçeceğinden bahsetmiştik.

Instagram, BeReal uygulamasından ilham aldığı bir özellik üzerinde çalışıyor.

Aldığımız son haberlere göre Instagram, BeReal uygulamasında olan benzeri bir özellik üzerinde çalışıyor. 2020 yılında piyasaya sürülen sosyal medya uygulaması, bir süre belirsizlik sürecinin ardından son dönemlerde yine popülerleşmeye başladı.

BeReal’ın en kullanılan özelliklerinden bir tanesi, hem ön kameranız hem de arka kameranızdan aynı anda fotoğraf çekebiliyor ve paylaşabiliyorsunuz. Eğlenceli kısmı ise, fotoğrafı 2 dakika içinde çekmeniz gerekiyor. Uygulama böylelikle, kullanıcılarına anlık fotoğraf deneyimini yaşatıyor.

Instagram anlık fotoğraf
Instagram anlık fotoğraf

Instagram’a anlık fotoğraf paylaşma geliyor.

Uygulama geliştiricisi Alessandro Paluzzi‘nin paylaştığı bir tweet ile ortaya çıkan detaylar sayesinde, Instagram’a, BeReal benzeri bir özelliğin geleceğini öğrenmiş olduk.

Gördüğümüz üzere Instagram, BeReal’dan ilham alarak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu özellik ile birlikte, kullanıcılar Instagram üzerinden anlık fotoğraf atma özelliğine kavuşmuş olacak.

Platform, işleri eğlenceli hale getirerek, kullanıcılara belirli zamanlarda bildirim gönderip fotoğraf paylaşmalarını isteyecek ve bu fotoğraf için 2 dakika süre tanıyacak. ”Candid Challenges” adını taşıyan yeni özellik, Instagram hikayeler bölümünde yer alacak.

Hem arka kamera hem ön kamera kullanabileceğiniz özellikle, hem kendinizi hem bulunduğunuz mekanı gösterebilirsiniz. Henüz test aşamasında olan özelliğin, kullanıcılara ne zaman ulaşacağı bilinmiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu