Sosyal Medyaİnternet

TikTok, Google’a Rakip Olmaya Çalışıyor Olabilir!

Video paylaşma ile beraber canlı yayın imkânı da sağlayan sosyal medya platformu TikTok, Çin’deki bilinen adıyla Douyin, getireceği yeni özellik ile Google’a rakip olmaya çalışıyor olabilir.

Bu yılın en popüler platformu olan TikTok, rakip sosyal medya platformlarının kendisine benzer özellikler getirmesi sebebiyle oldukça habere konu olmuştu.

Sosyal medya platformların her geçen gün daha da hayatımızda yer edinmesi ile birlikte platformlar sürekli kendilerini geliştiriyor ve güncelliyor. Hatırlarsanız Instagram, Tik Tok‘a benzemeye başlaması sebebiyle birçok insandan tepki toplamıştı.

Gelen güncellemeler ile uygulamalar birbirine benzemeye devam edecek gibi duruyor.

TikTok

TikTok, yorumlardaki bazı anahtar niteliğindeki kelimelere bağlantı ekleyerek, arama motoru özelliğini test ediyor.

Platform, uygulama içindeki deneyimi bambaşka bir boyuta çıkararak, yorum alanındaki bazı kelimelere bağlantı ekleyecek ve kullanıcı tarafından erişimi sağlayacak. Böylelikle, anahtar kelimenin üzerine tıklayan kullanıcı, konuyla alakalı arama sayfasına ve içeriklere ulaşabilecek.

Geçtiğimiz günlerde, bazı sosyal medya platformlarının Google’ı tehdit ettiklerine dair, açıklamalar yapılmıştı. Şirketin üst düzey yöneticileri tarafından yapılan açıklamada, özellikle gençlerin %40’ı, yemek yeme yerlerini Google üzerinden değil, Instagram ve Tik Tok gibi platformlardan arattığını açıklamıştı.

Gençlerin alışılmış deneyimleri sevmemesi sebebi ile Google’ı tercih etmedikleri söyleniyor. Tik Tok’un tam bu noktada devreye girecek özelliği ile, kullanıcılar merak ettiği bir konuyu direkt olarak TikTok‘ta bulabilecek.

Google’ın açıklamalarından sonra platformun bu hamlesi şimdiden çok ses getirdi.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu