Sosyal Medyaİnternet

Instagram, Haritasına Yeni Özellikler Ekliyor!

Yeni güncelleme ve ek özellikler sunmada, sosyal medya platformları birbirleriyle yarışıyor.

Fotoğraf ve video paylaşım sitesi Instagram‘ın, DM üzerinden alışveriş yapabilme ve abonelik sistemi özelliklerini sunmuştuk. Instagram, şimdi de Google Haritalar benzeri bir özelliği Türkiye’ye getiriyor. Özellik belirli bölgelerde kullanılmaya başlanmıştı.

Türkiye’ye gelen ”Yakındaki Popüler Yerleri Keşfet” özelliği, görünce akıllarda birkaç şey canlanmasına sebep oluyor. Özellik zaten çok basit ve oldukça kullanışlı.

Instagram haritada yeni özellikler;

Firma özelliğini tanıtırken yaptığı açıklamada; ”Her bir konumda paylaşılan hikayeleri ve gönderileri görmek için haritaya göz at” bulunuyor. Ayrıntılı bahsetmek gerekirse, artık map üzerinde konumunuza yakın, restoran, kafe, otel, park gibi yerel ve popüler alanları görebilecek, keşif yapabileceksiniz.

Ayrıca, hesabı gizli olmayan kullanıcıların konum üzerinden paylaştıkları mekan görüntülerini de görebileceksiniz.

Bu özelliğin seyahat severlerin dikkatini çekeceğini ve kolaylık sağlayacağını düşünüyoruz. Map’te bulunan ”Bu Bölgede Ara” ile isterseniz ilk defa seyahat edeceğiniz şehirlerde mekan keşfedebilecek, dilerseniz gitmeden önce saha araştırması yapabileceksiniz. Ayrıca daha sonra görüntülemek için seçilen konum mekanlarını kaydedebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu