Dijital Platformlarİnternet

Twitch Yayıncılarını Özgür Bırakıyor!

En popüler canlı yayın platformu Twitch, daha çok kullanılmaya ve üzerinden büyük gelirler elde edilmeye başlandığından beri, birçok yenilik getiriyor ve iyileştirmeler yapıyor.

2011 yılında kurulan canlı yayın platformu, son dönemlerde oldukça popülerleşti. Yayıncılarını oldukça önemseyen ve onlara yönelik iyileştirmeler yapan platformun, ”birlikte daha güvenli” sloganıyla, aldığı güvenlik önlemlerinden bahsetmiştik.

Geçtiğimiz günlerde Twitch, yayıncılarına gönderdiği bir mail ile güzel haberi verdi.

Twitch yayıncıları artık farklı platformlarda da yayın açabilecek.

Twitch ile yapılan anlaşma gereği, platform üzerinden canlı yayın yapmak isteyen yayıncılar, başka platformlarda yayın açamıyordu. Yayıncıların oldukça dert yandığı bu durum, geçtiğimiz günlerde gelen mail ile çözüme kavuşmuş oldu.

Platform tarafından gönderilen e-mail ile, yayıncıların farklı platformlarda yayın açabileceği resmiyete kavuşmuş oldu. Yalnız, tahmin edileceği üzere bazı sınırlamalar ve kurallar var.

Twitch yayıncı ekipmanı
Twitch ekipmanı

Bazı platformlarda aynı anda yayın açılamayacak.

Öncelikle değişiklik, herhangi bir ek sözleşme bildirimi almadıysanız, tüm partner yayıncılar için geçerli. Yaptığınız yayını sonlandırdıktan sonra, hemen başka platforma geçiş yapabilirsiniz fakat yayınlarınızı, YouTube ve Facebook gibi uzun süreli yayını destekleyen platformlarda aynı anda yayınlayamayacaksınız.

Bu kısıtlama, TikTok, Instagram Live gibi platformlarda geçerli olmayacak.

Geçtiğimiz aylarda, gelir kesinti oranlarının indirileceği ve yayıncıların daha fazla reklam verebileceği gibi bazı iddialar söz konusuydu. Şu an için bu iddiaların gerçekleşip gerçekleşmeyeceği veya ne zaman gerçekleşeceği henüz bilinmiyor.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu